Minske sekmadienį sulaikyta per 400 protestuotojų, Lukašenka susitinka su Putinu (0)

62727
REUTERS
2020 m. rugsėjo 14 d. 11:28
Daugiau nei pusantro šimto tūkstančių žmonių susirinko į nesankcionuotą opozicijos akciją Minsko centre. Sulaikyta daugiau kaip 400 protesto dalyvių, skelbia Baltarusijos vidaus reikalų ministerija.

Remiantis Baltarusijos opozicinės žiniasklaidos pranešimais, nesankcionuotos akcijos sekmadienį vyko ir kituose Baltarusijos miestuose, įskaitant Gomelį bei Brestą.

Minske juodus kamufliažinius drabužius ir neperšaunamą liemenę bei baklavą vilkėjęs vyras su dar keturiais civilinius drabužius vilkėjusiais asmenimis išlipo iš mikroautobuso be numerių ir patraukė link prie Minsko arenos susirinkusių protestuotojų. Tuomet vienas jų paleido šūvius į orą, o išsigandę žmonės puolė bėgti į šalis.

Teisėsaugos pareigūnai prieš opozicijos šalininkus Baltarusijos Bresto mieste naudoja specialiąją techniką – vandens patrankas.

Akcijos dalyviai suformavo kelias daugiatūkstantines kolonas. Viena jų judėjo Nepriklausomybės prospektu link prezidento Aliaksandro Lukašenkos rezidencijos. Dar viena kolona nuo stelos pusės nuėjo nuo tilto į Kalvarijų gatvę.

Milicininkai ir kariai atitvėrė pagrindines aikštes miesto centre. Spalio aikštė aptverta spygliuota viela. Aikštę prie Didžiojo Tėvynės karo muziejaus prie stelos „Minskas – miestas didvyris“ apsupo kariškiai, dėvintys neperšaunamas liemenes ir šalmus ir ginkluoti Kalašnikovo automatais. Minsko centre taip pat apribotas metropoliteno darbas ir uždarytos kai kurios stotys.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį išskrido į Rusiją, kur turi susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu.

A. Lukašenka ir V. Putinas susitinka Sočio kurorte prie Juodosios jūros. Neplanuojama pasirašyti jokių dokumentų, taip pat nebus rengiama bendra spaudos konferencija, anksčiau sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Kaip pranešė Rusijos prezidento spaudos tarnyba, per viršūnių susitikimą Sočyje „planuojama aptarti svarbiausius tolesnio Rusijos ir Baltarusijos strateginės partnerystės ir aljanso plėtros klausimus“.

A. Lukašenka taip pat sakė, jog tikisi per susitikimą su V. Putinu padėti „riebų tašką“ dėl abiejų šalių premjerų susitarimų įgyvendinimo, kad būtų galima „judėti toliau“.

Tai bus pirmas A. Lukašenkos vizitas į Rusiją nuo tada, kai Baltarusijoje kilo protestų banga dėl jo ginčijamo perrinkimo šeštai kadencijai. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai