Milžiniška meninė instaliacija suteikia galimybę išvysti, kaip iš arti atrodo tolimoji Mėnulio pusė (0)

1296
REUTERS
2020 m. vasario 26 d. 10:11
Ar kada nors teko išvysti Mėnulį iš arti? Pietrytinėje Didžiosios Britanijos dalyje esančio Ročesterio katedros lankytojai dabar turi tokią galimybę: čia įrengta didžiulė meninė instaliacija.

Jungtinės Karalystės menininko Luke‘o Jerramo sukurtas „Mėnulio muziejus“ – tai trimatis tikrojo Mėnulio modelis, kurio skersmuo yra septyni metrai. Jam sukurti panaudoti detalūs Mėnulio paviršiaus vaizdai, gauti iš „Lunar Reconnaissance Orbiter“ – NASA roboto-erdvėlaivio, šiuo metu skriejantį orbita aplink Mėnulį.

Kiekvienas L. Jerramo Mėnulio orbitos centimetras atitinka penkis Mėnulio paviršiaus kilometrus. Nepaisant katedros navoje pakibusio tvirto dangaus kūno įspūdį sudarančios tekstūros, šis meno kūrinys iš tiesų yra pripučiamas balionas, kurio viduje įtaisytas šviesos šaltinis.

Mėnulis visais laikais įkvėpdavo menininkus, poetus, mokslininkus, rašytojus ir muzikantus. Kadangi iš Žemės visada matoma tik viena Mėnulio pusė, tolimąją jo pusę mokslininkai pirmąkart išvydo 1959-aisiais.

„Mėnulio muziejus“ (Museum of the Moon) suteikia lankytojams galimybę iš arti išanalizuoti tolimąją mėnulio pusę – kiekvienas krateris ir slėnis atkartoti itin detaliai. Šis kūrinys tapo tikru traukos objektu – į jį pasižvalgyti atvyksta didžiulės minios.

S. Lace‘as viliasi, kad, Anglikonų Bažnyčios pamaldose mažėjant žmonių, naujasis traukos objektas paskatins lankytojus sugrįžti ir sudalyvauti pamaldose katedroje.

Šiemet „Mėnulio muziejaus“ renginiai suplanuoti Naujojoje Zelandijoje, Australijoje, Kanadoje, Austrijoje ir Jungtinėse Valstijose, taip pat ir kitose Jungtinės Karalystės vietose. Rugsėjį meninė instaliacija meninė instaliacija bus perkelta į šiaurės rytų Anglijoje esančią Daramo katedrą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai