Miestelis Meksikoje, kur gimsta gražiausi kalėdiniai žaisliukai (1)

1536
REUTERS
2019 m. gruodžio 22 d. 08:53
Nedideliame Meksikos Tlalpuchahua miestel kiekviena diena – tikrų tikriausios Kalėdos. Pietinėje Mičoakano valstijoje esantis miestas garsėja kaip aukščiausios kokybės stiklinių kalėdinių papuošimų kalėdinei eglutei sostinė.

Stiklo gaminiai tokie unikalūs, jog žmonės jų įsigyti traukia iš viso pasaulio, o paklausa tokia didelė, jog gamyb nenutrūksta ištisus metus.

Maždaug 60 proc. visų miesto meistrų pagamintų stiklinių kalėdinių žaisliukų iškeliauja į užsienį, daugiausia pirkėjų yra Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje bei tolimose Japonijos, Malaizijos ir Europos rinkose.

Nors ir kainuoja nepigiai, Tlalpuchahuos stiklo meistrų darbai pigesnės konkurencijos iš Kinijos nesibaimina – tiesiog jų kokybė kalba pati už save.
Gamybos procesas prasideda kalėdinių žaisliukų meistrui virš 750 laipsnių Celsijaus kaitros liepsnos pučiant norimas formas.

Ilgi stiklo vamzdeliai profesionalų rankose įgauna įmantriausius pavidalus – nuo standartinių burbulų iki gėlių, čili pipirų, svogūnų, morkų, obuolių, kriaušių, bananų, saldainių ar varpelių.

Kitas etapas – stiklo formų dažymas ryškiomis šventinėmis spalvomis. Tlalpuchahua kaip kalėdinių rankų darbo žaisliukų sostinės istorija prasidėjo XX amžiaus 7-ąjį dešimtmetį, kai vietos gyventojas Joaquinas Munozas Orta sugrįžo iš Čikagos, kur, dirbdamas dirbtinių eglučių gamykloje, išmoko gaminti ir dekoracijas.

Gimtajame mieste vyras įsirengė dirbtuves, kur savo veikla užkrėtė ir daugiau vietinių. Praėjus keliems dešimtmečiams pelningas kalėdinių dekoracijų verslas padėjo prasigyventi ne vienai iki tol vos galą su galu suduriančiai šeimai.

Iki tol miestas daugiausia gyveno iš aukso ir sidabro kasyklų, tačiau 1937 metais purvo nuošliauža palaidojo trečdalį miestelio ir visą kasybos verslą.

Šiuo metu Tlalpuchahua miestelyje kalėdinių dekoracijų sektoriuje darbuojasi 10 tūkst. žmonių, gaunamos pajamos sudaro 70 proc. miesto ekonomikos.

Rekomenduojame

Naujausi