Mianmaro kariškiai įvykdė perversmą (1)

5364
REUTERS
2021 m. vasario 1 d. 15:26
Pirmadienio rytą Mianmaro televizijos programa vėlavo prasidėti. Oficialiame socialinio tinklo puslapyje pasirodė pranešimas, kad televizijos programa vėluoja dėl techninių kliūčių. Bet po akimirkos eteryje pasirodė karines pajėgas šlovinantis filmukas, kokių Mianmaro televizijos eteryje nebuvo rodoma jau daugybę metų, kai šaliai vadovauja Aung San Su Či.

Pranešimas skelbė, kad šalyje karinės pajėgos įvykdė karinį perversmą prieš demokratiškai išrinktą valdžią ir jos de facto lyderę, Nobelio premijos laureatę Aung San Suu Kyi.

Perversmas įvykdytas kelias savaites augus įtampai tarp šalį beveik penkis dešimtmečius valdžiusių kariškių ir civilinės vyriausybės. Įtampa kilo dėl įtarimų sukčiavimu per lapkritį įvykusius rinkimus, kuriuos lengvai laimėjo Aung San Suu Kyi Nacionalinė demokratijos lyga.

Kariškiai, kurie tvirtina per rinkimus buvus pažeidimų, praėjusią savaitę užsiminė galintys perimti valdžią.

Tarp gyventojų kilo panika. Daugybė žmonių puolė į maisto prekių parduotuves apsirūpinti maisto produktais. Prie parduotuvių nusidriekė ilgos eilės.

Per kelias valandas po Mianmaro civilinių lyderių areštų šalyje buvo apribotos komunikacijos, nustojo veikę keli mobiliojo ryšio tinklai.

Mianmaro bankų asociacija pranešė, kad pirmadienį po perversmo bankai visoje šalyje uždaryti.

Į įvykius Mianmare greit sureagavo JAV ir Australija, paraginusios paleisti sulaikytus NLD lyderius ir atkurti demokratiją.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pasmerkė Mianmaro lyderių sulaikymą per kariškių perversmą.

Perversmą pasmerkė ir Europos Sąjunga.

Tuo tarpu perversmą įvykdę kariškiai pažadėjo, kad pasibaigus metams įvestai nepaprastajai padėčiai surengs naujus rinkimus ir perduos valdžią juos laimėjusiai partijai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai