„Mercedes-Benz“ pristatė filmo „Įsikūnijimas“ įkvėptą automobilį (0)

6617
REUTERS
2020 m. sausio 8 d. 15:31
Pirmadienį, sausio 6 d. plačiai vartojamų elektronikos prietaisų parodoje „Consumers Electronics Show“ (CES) „Mercedes-Benz“ pristatė konceptualų automobilį, įkvėptą filmų „Įsikūnijimas“ frančizės.

Pasak automobilių gamintojų, naujajame automobilyje sumontuota novatoriška įranga – pavyzdžiui, gebanti atpažinti vairuotoją pagal jo širdies ritmą.

Automobilis pavadintas „Vision Avatar“, taip pat dar vadinamas „Advanced Vehicle Transformation“. Gamintojų teigimu, jų tikslas – parodyti visiškai naują žmogaus, automobilio ir gamtos sąveiką, teigiama pranešime spaudai.

Automobilyje nėra tradicinio vairo – čia įrengtas „kontrolės mechanizmas“, kuris atpažįsta vairuotoją pagal širdies ritmą ir kvėpavimą, praneša „Mercedes-Benz“.

Viena iš labiausiai stebinančių automobilio savybių – 33 žvynus primenantys „bioniniai skydeliai“ automobilio gale, kurie gali judėti savarankiškai.

Vairuotojas (-a) gali pasirinkti variantus, rodomus jam (jai) ant delno, o išlenktame ekrane rodomas išgalvotas Pandoros planetos pasaulis iš filmo „Įsikūnijimas“. „Mercedes-Benz“ automobilių gamybos vadovas Ola Källeniusas sako, kad partnerystės su „Įsikūnijimo“ frančize esmė – atsakomybė už Žemės klimatą.

Automobilio priekinė ir galinė ašys gali judėti priešingomis kryptimis, tad automobilis gali važiuoti šonu, kaip krabas – apytikriai 30 laipsnių. Jo baterijos bus gaminamos iš perdirbamų medžiagų, pasitelkiant „grafenu pagrįstą organinių ląstelių chemiją“. Tai reiškia, kad baterijos gali būti kompostuojamos ir perdirbamos.

2009 m. filmas „Įsikūnijimas“ yra vienas iš pelningiausių visų laikų filmų. Planuojama, kad 2021, 2023, 2025 ir 2027 m. pasirodys šio filmo tęsiniai. Originalioje juostoje pasakojama apie į žmones panašias būtybes, siekiančias apginti savo planetą nuo žmonių, kurie mėgina iš jų idiliškos planetos pagrobti brangų mineralą.

Rekomenduojame

Naujausi