Mėnulis ir Marsas Etnos ugnikalnyje (0)

862
REUTERS
2022 m. birželio 28 d. 09:27
Juodų dulkių tyruose važinėja robotai. Nors pagal scenarijų ir turėtume įsivaizduoti, kad veiksmas vyksta Mėnulyje, iš tikrųjų naujoji technika bandoma planetoje Žemėje – aktyviausiame Europos ugnikalnyje Etnoje. Sicilijos ugnikalnio šlaituose 2600 metrų aukštyje Vokietijos kosmoso tyrinėjimų centro, atsakingo už Vokietijos kosmoso programą, specialistai bando nuotoliniu būdu valdomus robotus, simuliuodami situacijas, su kuriomis ateityje tyrinėdami Marsą susidurs astronautai.

Naujasis projektas ARCHES — ne vieną agentūrą suvienijusi iniciatyva, užgimusi Vokietijos kosmoso tyrinėjimų centrui bendradarbiaujant su Europos kosmoso agentūra. Pagrindinis jos tikslas – vandenynų stebėjimas, Saulės sistemos tyrinėjimai ir krizių stabdymas vietovėse, kur dirbti žmonėms pernelyg pavojinga.

Vienas iš robotams keliamų svarbiausių reikalavimų – sklandus gebėjimas paimti mėginių ir čia pat juos apžiūrėti, įvertinti ir pasidalinti duomenimis vienas su kitu arba su misijos kontrolės centru.

Mėnulio ir Etnos paviršiai labai panašūs, panašios ir sąlygos, tad mokslininkai ugnikalnį bandymams pasirinko neatsitiktinai – jis idealiai atitinka geologinius reikalavimus Marso misijos simuliacijai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai