Menininkas iš Pietų Afrikos kuria skulptūras iš kaulų ir žadina žmonių sąmoningumą (0)

62
REUTERS
2020 m. rugsėjo 19 d. 14:48
Provokuojančiais meno kūriniais garsėjantis poetas ir skulptorius iš Pietų Afrikos Pitika Ntuli savo 45 iš kaulų pagamintų skulptūrų ekspoziciją paskyrė žmonių sąmoningumui ir gydymo galioms.

Anot jo, naujojo koronaviruso akivaizdoje tai ypač svarbu. Kaip sako kūrėjas, paroda „Azibuyele Emasisweni“, kurios pavadinimo laisvas vertimas iš zulų kalbos skambėtų kaip „Sugrįžimas prie ištakų“, yra jo bandymas susieti Afrikos dvasingumą ir gyvybės ištakas.

Be to, kūrėjas sako, kad jo darbai skatina visuomenę spręsti gobšumo ir korupcijos problemas.

78 metų menininkas šioms skulptūroms skyrė trejus savo gyvenimo metus, darbus pradėjo dar prieš COVID-19 krizę, tačiau jo kūriniai dabartiniame kontekste įgavo visai naujų prasmių ir tapo priešnuodžiu dabartiniam visą pasaulį apėmusiam socialiniam ir politiniam chaosui.

Paroda turėjo keliauti į muziejų, tačiau, paskelbus karantiną, perkelta į virtualią erdvę. Jeigu viskas bus gerai, gyvai ją bus galima išvysti 2021 metais.
Norėdamas sustiprinti virtualios parodos apžiūros patirtį, menininkas įrašė 45 dainas – po vieną vieną kiekvienai skulptūrai. Jos tapo savotišku virtualios parodos garso takeliu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai