Meksikos valdžiai nepavyksta parduoti prabangaus prezidento lėktuvo (0)

2383
REUTERS
2020 m. sausio 16 d. 09:39
Meksikos prezidentas antradienį, sausio 14-ąją, sakė, kad vyriausybei kol kas nepavyko parduoti prabangaus 130 mln. dolerių (maždaug 117 mln. eurų) vertės jo pirmtako lėktuvo, kurį jis išvadino nuo žmonių atitrūkusio valdančiojo elito galios ir pertekliaus spąstais.

Metus praleidęs Kalifornijoje, „Boeing 787 Dreamliner“ sugrįš į Meksiką. Vyriausybė svarsto įvairius variantus, įskaitant galimybę parduoti orlaivį pirkėjų grupei ar trumpalaikę nuomą, sakė prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras. Lėktuvo pardavimas buvo vienas iš kukliai gyvenančio ir paprastais keleiviniais lėktuvais skraidančio kairiojo prezidento rinkiminės kampanijos pažadų.

Jis taip pat žadėjo vadovauti kuklumo principų besilaikančiai ir prioritetą neturtingų žmonių problemoms skiriančiai vyriausybei.

Prezidentinį lėktuvą 2012-aisiais įsigijo buvęs šalies prezidentas Enrique Pena Nieto. Tai vienas iš daugiau nei 70 aukcionui pateiktų vyriausybinių lėktuvų ir sraigtasparnių.

Vyriausybė teigia sulaukusi dviejų pasiūlymų, viršijančių orlaivio vertę. Reklaminėje brošiūroje orlaivis pavadintas „tautos pasididžiavimu“, pateikiama marmuru dengto vonios kambario, karališko dydžio lovos ir prabangių pliušu aptrauktų sėdynių, skirtų 80 keleivių, nuotraukų.

Tačiau, pasak A. M. Lopezo Obradoro, potencialūs pirkėjai nepajėgė užsitikrinti finansavimo, tad sandoriai žlugo. Lėktuvo laikymas ir priežiūra Kalifornijoje Meksikai kainavo apie 30 mln. pesų (maždaug 1,44 mln. eurų), aiškina prezidentas. Jo teigimu, lėktuvas Kalifornijoje buvo eksponuojamas potencialiems pirkėjams, buvo vykdomi jo priežiūros darbai.

A. M. Lopezas Obradoras teigė, kad su Jungtinėmis Valstijomis buvo diskutuojama apie galimą pardavimo sandorį vietoje užmokesčio gaunant rentgeno aparatų, greitosios medicinos pagalbos automobilių ir kitos medicininės įrangos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai