Meksikoje ekstremalaus sporto entuziastai nardė smėlio bangomis (0)

866
REUTERS
2019 m. gruodžio 2 d. 11:55
Meksikoje baigėsi vienas smėllenčių sporto pasaulio taurės varžybų etapas. Dešimtys iš įvairių pasaulio šalių atvykusių sportininkų pademonstravo savo meistriškumą nusileisdami kopomis.

Varžybos „Baja 2019“ – tai ketvirtas kiekvienais metais vykstančio pasaulinio turo „DRI Sandboard“ etapas.

Leidimąsi kopomis stovint ant specialios lentos mėgstama lyginti su snieglenčių sportu, kadangi ir vienos, ir kitos šakos atstovai atlieka šuolį nuo tramplino ir demonstruoja kvapą gniaužiančius triukus. Vis dėlto sportininkų naudojamos lentos – skiriasi: smėllentės yra patvaresnės ir tvirtesnės nei snieglentės, kitaip neatlaikytų nuolatinės trinties.

Neatsižvelgdami į spiginančią saulę ir tvyrantį karštį (daugiau nei iki 35 laipsnių kylančią temperatūrą), daugelis sportininkų, kaip paprastai, vilkėjo visą kūną dengiančią aprangą. Ir tai suprantama – jei tektų kristi, smėlis, kitaip nei sniegas, gerokai pažeistų odą.

Ganėtinai rizikingą sporto šaką pasirinkęs Luisas Valdezas po varžybų sakė, kad jaučiasi laimingas

Smėllenčių sporto tėvyne priimta laikyti Australiją. Ko jau ko, o dykumų tame žemyne tikrai netrūksta, todėl nekeista, kad kaip tik ten drąsuoliai ir pabandė „pabalnoti“ smėlio kopas.

Šiandien tai – visame pasaulyje kultivuojamas sporto šaka. Ji praktikuojama net tose šalyse, kurios niekaip nesiasocijuoja su smėlingais peizažais.

Rekomenduojame

Naujausi