Mažiausiai dešimt asmenų japonų kruiziniame laive serga koronavirusu (0)

17438
REUTERS
2020 m. vasario 5 d. 12:51
Mažiausiai 10 kruizinio laivo, kurį karantinavo Japonija, keleivių serga naujuoju koronavirusu, trečiadienį pranešė japonų žiniasklaida, remdamasi Sveikatos ministerijos informacija.

Japonijos tarnybos antradienį karantinavo kruizinį laivą, plukdantį 3 711 žmonių, ir pradėjo tikrinti jų būklę po to, kai Honkonge vienam buvusiam keleiviui buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas.

Šalies sveikatos apsaugos ministras Katsunobu Kato žurnalistams sakė, kad buvo paimti daugiau kaip 200 žmonių, esančių laive „Diamond Princess“, mėginiai.

Kol kas tėra aiškūs 31 mėginio tyrimų rezultatai, ir 10 žmonių buvo diagnozuotas koronavirusas, nurodė ministras.

„Nuo maždaug 7 val. 30 min. (vietos, 0 val. 30 min. Lietuvos laiku) išlaipinome juos iš laivo ir bendradarbiaudami su pakrantės apsaugos tarnyba išsiuntėme juos į medicinos įstaigas“, – pridūrė K. Kato.

Likusiems keleiviams ir įgulos nariams teks likti laive 14 dienų, nes, remiantis medikais, naujojo koronaviruso inkubacinis laikotarpis gali trukti iki dviejų savaičių, sakė ministras.

Daugiau kaip 20 šalių yra užfiksavusios susirgimo atvejų. Žemyninėje Kinijoje virusas pareikalavo beveik 500 gyvybių, juo užsikrėtė daugiau kaip 24 tūkst. žmonių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai