Maždaug 30 medikų sutiko savanoriškai skiepytis rusiška koronaviruso vakcina „Sputnik V“ (34)

4066
REUTERS
2020 m. spalio 14 d. 10:00
Maždaug 30 medikų Rusijos Tverės mieste, esančiame maždaug už 200 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Maskvos, savanoriškai sutiko pasiskiepyti rusiška „Sputnik V“ koronaviruso vakcina. Tokį sprendimą jie priėmė po to, kai Rusijos sveikatos ministerija pasiūlė skiepyti medicinos personalą kaip patenkantį į didžiausios rizikos apsikrėsti grupę. Su COVID-19 pacientais dirbę medikai vakciną gavo patys pirmieji, „Reuters“ sakė Tverės regioninės klinikinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Sergejus Kozlovas.

Skelbiama, kad medikų ir mokytojų skiepijimas vakcina „Sputnik V“ nėra trečiojo vakcinos klinikinių tyrimų etapo, šiuo metu vykstančio Maskvoje, dalis. Rusija paskubomis sukūrė skiepus nuo COVID-19 ir šiuo metu paraleliai atlieka vakcinos klinikinius tyrimus ir pačią vakcinaciją, o tai kelia nerimą kai kuriems ekspertams, manantiems, kad Rusijai svarbesnis nacionalinis prestižas, o ne mokslas ir žmonių sveikata.

Pirmieji 5 tūkst. savanorių buvo paskiepyti rugsėjo 9 dieną, o tai reiškia, kad pirmųjų rezultatų galima tikėtis po spalio 21 dienos. Rusijos nacionalinis turto fondas, kuris vakcinai skyrė finansavimą, teigia išankstinių rezultatų laukiantis spalį arba lapkritį. Rusija tikisi jau spalio 15 dieną užregistruoti antrąją potencialią vakciną. Ją kuria „Vector“ institutas Sibiro regione, rugsėjį buvo baigtas pirmasis klinikinių tyrimų su žmonėmis etapas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai