Maskvoje tūkstančiai žmonių reikalavo paleisti politinius kalinius (0)

562
REUTERS
2019 m. rugsėjo 30 d. 15:22
Tūkstančiai žmonių sekmadienį Maskvoje susirinko į valdžios sankcionuotą demonstraciją, reikalaudami paleisti pastaraisiais mėnesiais baudžiamojon atsakomybėn patrauktus opozicijos protestuotojus.

Policijos duomenimis, Sacahrovo aikštėje Maskvos centre susirinko 20 tūkst. žmonių – būtent tiek dalyvių ir buvo leista dalyvauti. Savanoriškos organizacijos „Baltasis skaitiklis“ skaičiavimu, dalyvavo per 24 tūkst. žmonių.

Demonstrantai skandavo „Paleiskite juos“ ir laikė plakatus, reikalaujančius nutraukti „represijas“ prieš opozicionierius. Keli opozicijos protestuotojai, kuriems teisėsauga buvo pateikusi kaltinimus, tačiau pastarosiomis savaitėmis juos paleido, padėkojo miniai už tai, kad spaudžia valdžią.

Demonstracijos Maskvoje prasidėjo vasarą Rusijos valdžiai uždraudus L. Sobol ir kitiems opozicijos kandidatams dalyvauti Maskvos miesto dūmos rinkimuose.

Sostinės valdžiai pradėjus nuožmią susidorojimo su protestuotojais kampaniją, protestų dar padaugėjo – dalyvių skaičius pasiekė net 50 tūkst., imta kelti platesnių politinių reikalavimų.

Policija vasarą sulaikė šimtus protestuotojų ir nors dauguma jų buvo greitai paleisti, kai kuriems buvo pateikti rimti kaltinimai.

Teisėsauga panaikino kaltinimus „masinėmis riaušėmis“ šešiems demonstruotojams, tačiau kai kurie vis dar kalėjime laukia teismo už tariamą smurtą prieš policiją, o penkiems asmenims paskirtos ilgos laisvės atėmimo bausmės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai