Maskviečiai palaiko protestuojančius prieš Aleksejaus Navalno įkalinimąPutinas demonstracijas pavadino neteisėtomis ir pavojingomis (4)

14664
REUTERS
2021 m. sausio 26 d. 12:25
Maskvos gyventojai remia žmonių teisę rinktis į taikius susirinkimus ir piktinasi Rusijos policijos veiksmais protestuotojų atžvilgiu.

Šeštadienį, sausio 23 d., policijos pareigūnai suėmė daugiau nei 3 tūkst. asmenų ir jėga vaikė demonstrantus visoje Rusijoje. Dešimtys tūkstančių žmonių nepabūgo nei didelio šalčio, nei policininkų perspėjimų ir išėjo į gatves, kad pareikalautų paleisti Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną.

„Manau, jog žmonės turi teisę dalyvauti susirinkimuose, ir akivaizdu, kad valdžiai tai nepatinka. Bet jeigu žmonės turi aiškių politinių reikalavimų, kuriuos yra pasiryžę išsakyti ganėtinai taikiu būdu, tai kodėl gi ne?“, - sakė teisininkas Andrejus.

„Visuomenės aktyvumas mūsų šalyje yra retenybė, todėl labai gerai, kad žmonės visoje Rusijoje išėjo protestuoti. Buvau maloniai nustebinta, nes sklando gandai, kad tik maskviečiai turi šiokią tokią provokuojančią nuomonę. Visgi paaiškėjo, jog visa šalis svarsto šiuos politinius klausimus. Labai dėl to džiaugiuosi“, - mintimis dalinosi kompozitorė Jelizaveta.

Sausio 17 d. į Rusiją iš Vokietijos, kur buvo gydomas po birželio mėnesį įvykdyto bandymo nunuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga, grįžęs opozicionierius buvo sulaikytas ir paragino savo šalininkus eiti protestuoti.

Pirmadienį, sausio 25 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savaitgalį surengtus protestus, kurių metu žmonės reikalavo paleisti į laisvę Kremliaus kritiką A. Navalną, pavadino neteisėtais ir pavojingais. Ekspromtu atsakinėdamas į studentų klausimus, V. Putinas pareiškė, kad niekas neturėtų siekti savo politinių interesų neteisėtais veiksmais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai