Maryja Kalesnikava – areštuota ir atvežta į tardymo izoliatorių Minske (5)

46076
REUTERS
2020 m. rugsėjo 9 d. 17:21
Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos narė Maryja Kalesnikava šiuo metu sulaikyta ir laikoma Volodarsko gatvės tardymo izoliatoriuje Nr. 1, skelbia Tut.by, remdamasis aktyvistės tėvu'

Kokiu pagrindu buvo sulaikyta opozicijos aktyvistė, oficialiai neskelbiama. Moters tėvas spėja, kad M. Kalesnikava persekiojama dėl baudžiamosios bylos, Baltarusijoje iškeltos įsteigus Koordinacinę tarybą. Byla iškelta remiantis straipsniu dėl „veiksmų, skirtų pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui, kurstymo“. Baltarusijos prokuratūros teigimu, Koordinacinė taryba siekia perimti šalies valdymą. Tarybos nariai ne kartą yra sakę, kad į valdžią nepretenduoja, kad jų tikslas pasiekti prezidento rinkimų rezultatų perskaičiavimo, kuriais remiantis rinkimus ir vėl laimėjo Aliaksandras Lukašenka. M. Kalesnikava buvo sulaikyta prie Ukrainos sienos, pasipriešinusi pareigūnams, norėjusiems priverstinai išsiųsti ją iš šalies. Pranešta, kad opozicionierė suplėšė savo pasą ir iššoko iš automobilio.

Nežinomi asmenys bandė patekti į Nobelio literatūros premijos laureatės Sviatlanos Aleksijevič butą. Siekdami apsaugoti rašytoją nuo galimo sulaikymo, pas ją atvyko Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių diplomatai.

S. Aleksijevič yra opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė. Rugpjūčio 26 dieną ji buvo iškviesta į apklausą Baltarusijos tyrimų komitete kaip liudininkė Koordinacinės tarybos byloje ir tuomet atsisakė duoti parodymus. Šiuo metu praktiškai visi Koordinacinės tarybos prezidiumo nariai yra sulaikyti arba išvaryti iš Baltarusijos.


Ji paragino Rusijos inteligentiją aktyviau smerkti Baltarusijos jėgos struktūrų žiaurumą. „Dar noriu kreiptis į rusų inteligentiją, pavadinkime taip, pagal seną paprotį. Kodėl jūs tylite? Mes girdime tik retus palaikymo balsus. Kodėl jūs tylite, kai matote, kaip trypia mažą, išdidžią tautą? Mes vis dar jūsų broliai. O savo tautai noriu pasakyti, kad ją myliu. Aš ja didžiuojuosi“, – rašė S. Aleksijevič.

S. Aleksijevič taip pat patikino neketinanti išvykti iš Baltarusijos.Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai