Lukašenka per susitikimą su Putinu skundėsi Lietuva (15)

218638
REUTERS
2020 m. rugsėjo 14 d. 18:23
Sočyje įvyko tariamo Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimas.

Nors buvo skelbta, kad apie susitikimo rezultatus praneš jų spaudos atstovai, visgi A. Lukašenka ir V. Putinas prieš TV kameras pasirodė patys. V. Putinas pažadėjo 1,5 mlrd. dolerių paskolą, tuo metu A. Lukašenka skundėsi Lietuvoje vykusiomis NATO pratybomis.

Susitikimas vyko „Bočarov ručei“ rezidencijoje vienas prieš vieną formatu. Skelbiama, kad pasitarimų kambaryje buvo vien tiktai V. Putinas ir A. Lukašenka, iš pradžių nebuvo paviešinta nė viena nuotrauka iš susitikimo.

Kaip skelbia „Dožd“, A. Lukašenka ir V. Putinas iš esmės kalbėjosi apie bendradarbiavimą ekonomikos srityje ir atsižvelgiant į tarptautines sutartis, politinės situacijos Baltarusijoje klausimas taip pat buvo paliestas.

V. Putinas pabrėžė, kad Baltarusiją laiko artimiausia sąjungininke, Rusija esą ir toliau yra įsipareigojusi vykdyti visus su Baltarusija sudarytus susitarimus, įskaitant Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos ir sąjunginės valstybės sutartis.

Rusijos prezidentas pareiškė, kad Baltarusijos piliečiai turi patys, „be spaudimo iš išorės, susitvarkyti su situacija savo šalyje“.

„Jūs mūsų poziciją gerai žinote: mes už tai, kad baltarusiai patys, be jokių pasakinėjimų ir spaudimo iš išorės, ramiai ir palaikydami dialogą vieni su kitais susitvarkytų su šia situacija ir priimtų bendrą sprendimą, kaip kurti savo darbą“, – pareiškė V. Putinas.

Jis taip pat sakė esąs įsitikinęs, kad A. Lukašenka išspręs krizę savo šalyje, ir išreiškė pritarimą darbui dėl Baltarusijos konstitucijos pataisų.

„Žinome apie jūsų pasiūlymą pradėti darbą dėl Konstitucijos keitimo. Manau, tai logiška, tikslinga ir [vyksta] laiku“, – kalbėjo Rusijos vadovas.

Jis pranešė, kad Baltarusija bus pirmoji, gausianti rusišką vakciną nuo COVID-19. Skelbiama, kad jie taip pat susitarė dėl 1,5 mlrd. dolerių (apie 1,27 mlrd. eurų) dydžio paskolos.

A. Lukašenka padėkojo V. Putinui už paramą po rinkimų tokiais žodžiais: „Draugą nelaimėje pažinsi“. Protestuotojai kol kas „neperžengė raudonųjų linijų“, tačiau Baltarusijos valdžia iš susiklosčiusios situacijos pasimokys. „Šie įvykiai parodė, kad mums visais klausimais reikia bendradarbiauti su vyresniuoju broliu“.

Lukašenka taip pat skundėsi, kad NATO šalys protestų metu prie Baltarusijos sienos surengė karines pratybas ir pasiūlė planuoti bendras pratybas su Rusija „metams į priekį“ ir „nekreipti dėmesio, ką dėl to mums pasakys“.

Rusija ir Baltarusija turi rengti savo kariuomenes tam, kad jei „neduok, Dieve, reikės pasipriešinti galimai išorės agresijai“, pareiškė A. Lukašenka.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai

02:11
Dekonstrukcijos

dekonstrukcijos video 2

514
02:17
Dekonstrukcijos

dekonstrukcijos video 3

360
00:26
Dekonstrukcijos

dekonstrukcijos video 4

280
00:29
Dekonstrukcijos

dekonstrukcijos video 5

243