Lukašenka pakomentavo incidentą, susijusį su Baltarusijos katalikų bažnyčios vadovu (11)

7406
REUTERS
2020 m. rugsėjo 3 d. 11:12
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad tuo atveju, jei opozicijai pavyktų perimti šalies valdžią, laukia skerdynės. Šį savo įsitikinimą jis išsakė antradienį (rugsėjo 1 d.) bendraudamas su žurnalistais per Baranovičių mieste surengtą spaudos konferenciją.

„Noriu apginti tai, ką 25-erius metus – ketvirtį amžiaus – kūrėme savomis rankomis. Prikėlėme šią šalį iš griuvėsių, pelenų. Manimi sekė tūkstančiai, net milijonai žmonių, ir aš žinau, kad jeigu šitie [opozicija] ateis į valdžią, jie sudraskys viską į gabalus, o tada pradės skersti ir tuos žmones, ir jų vaikus. Štai kas kelia man didžiausią nerimą. Ne valdžia, kitaip nei manoma Rusijoje, teigiant, kad Lukašenka pamėlusiais pirštais laikosi įsikibęs sosto. Nenoriu, kad mano šalis – šalis, kurią stačiau ant imperijos griuvėsių, – būtų supjaustyta gabalais. Taip pat nenoriu, kad būtų išskersti sąžiningi, padorūs žmonės, kurie prie šio darbo prisidėjo. Tai bus ne liustracija, kaip sako kai kurie. Tai bus skerdynės. Ukrainos įvykiai tada atrodys tarytum tik žiedeliai“, - sakė Aleksandras Lukašenka.


Dabar A. Lukašenkai tenka grumtis su tikru iššūkiu. Didesnio nepasitaikė per visą 26-erių metų jo prezidentavimo laikotarpį. Problemos prasidėjo tada, kai buvo paskelbta jo pergalė praeitą mėnesį vykusiuose prezidento rinkimuose ir oponentai ėmė tvirtinti, kad balsavimo rezultatai suklastoti. Šiuos tvirtinimus A. Lukašenka neigia ir nerodo jokių ženklų, kad ketina trauktis.

Priešiškai autoritarinio Baltarusijos vadovo atžvilgiu nusiteikusių piliečių protestai nesiliauja jau kelias savaites – nuo pat tos dienos, kai A. Lukašenka paskelbė, kad laimėjo rinkimus.

Baltarusijos vadovas taip pat pakomentavo incidentą, susijusį su Baltarusijos katalikų bažnyčios vadovu. Pirmadienį iš Lenkijos grįžtančiam dvasininkui nebuvo leista įvažiuoti į šalį, nors jis ir turi Baltarusijos pilietybę. Arkivyskupas Tadeušas Kondrusevičius prie sienos buvo priverstas apsisukti, tačiau jokio paaiškinimo taip ir neišgirdo. Pasak A. Lukašenkos, šis atvejis bus išnagrinėtas pagal Baltarusijos įstatymus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai