Londono gyventojai COVID-19 paso galimybę vertina skeptiškai (0)

148
REUTERS
2021 m. balandžio 8 d. 11:28
Londono gyventojai daugiausia skeptiškai vertina galimybę pasitelkti imuniteto pažymėjimus, su kuriais būtų galima pakliūti į barus ir restoranus, kai šie Anglijoje atvers duris. Nors vyriausybė patvirtino, kad tokia sistema nebus taikoma, kai balandžio 12 d. atsidarys lauke esančios vietos, dėl sistemos naudojimo ilguoju laikotarpiu dar nėra nuspręsta.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį, balandžio 5 d., uždegė žalią šviesą šaliai žengti kitą žingsnį laisvinant trečiąjį karantiną, tačiau informacijos apie tai, kaip turėtų veikti galimas imuniteto pažymėjimas, pateikė nedaug.

„Kaip žinome, ne visi nori skiepytis. Todėl aš visgi nemanau, kad skiepų pasas būtų labai gera mintis, nes tai savotiškas spaudimas žmonėms pasiskiepyti. O juk buvo keletas atvejų, kai žmonės pasiskiepijo ir rimtai susirgo ar panašiai. Tad, manyčiau, tai turėtų būti mūsų, gyventojų, pasirinkimas... Atvirai kalbant, nemanau, kad skiepų pasas yra geras dalykas“, - sakė Londono gyventojas Nino Dematola.

Kitą savaitę bus atidarytos parduotuvės ir lauko barai – tai antrasis laipsniško ekonomikos atvėrimo, kurį ketinama įgyvendinti per artimiausius mėnesius, plano etapas. Trečiasis etapas, kurio įgyvendinimas planuojamas gegužę, numato patalpose esančių laisvalaikio vietų atsidarymą.

Kai kurie B. Johnsono partijai priklausantys įstatymų leidėjai prieštarauja idėjai, kad norint pakliūti į barą ar restoraną būtų reikalingas COVID-19 situaciją patvirtinantis įrodymas. Jie tikina, kad tokiu būdu rizikuojama sukurti dviejų pakopų visuomenę. B. Johnsonas teigė besitikintis, kad vadinamieji skiepų pasai bus reikšmingi tarptautinių kelionių atveju, tačiau kyla etinių klausimų dėl sertifikavimo sistemos, apimančios tik paskiepijimo statusą.

„Manau, tokį dalyką būtų galima pritaikyti. Tarkime, apsilankymui kino teatre. Būtinųjų dalykų atvejų skiepų pasas keltų problemų, tačiau jį tikrai galima panaudoti apsilankymams kine, teatre ir panašiose vietose“, - sakė Londono gyventoja Clare Page.

Už COVID-19 vakcinas atsakingas ministras Nadhimas Zahawi teigė, kad bet kokia kuriama sistema negalės būti diskriminuojanti, tokiu būdu leisdamas numanyti, kad pasai apims duomenis, susijusius ne tik su vakcinavimu, bet ir su COVID-19 testais. Tiesa, ministras pridūrė, jog joks sprendimas dar nėra priimtas, o dėl bet kokio plano turės balsuoti įstatymų leidėjai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai