Liepsnos pasiekė apleistą Pripetę, tačiau Černobylį apėmę gaisrai spinduliuotės fono reikšmingai nepaveikė (1)

25370
REUTERS
2020 m. balandžio 14 d. 14:04
Gamtiniai gaisrai, siaučiantys uždaroje zonoje aplink katastrofos ištiktą Černobylio atominę elektrinę (ČAE), jos panaudoto kuro saugykloms ir kitiems svarbiems objektams pavojaus šiuo metu nekelia, paskelbė Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba.

Pirmadienį Ukrainos valstybinės uždarosios zonos valdymo agentūros visuomeninės tarybos narys Jaroslavas Jemeljanenka per „Facebook“ parašė, kad gaisras priartėjo prie apleisto Pripetės miesto ir dabar yra maždaug už 2 km nuo vienos didelės radioaktyvių atliekų saugyklos.

J. Jemeljanenka, kuris taip pat yra ekskursijas į uždarąją zoną organizuojančių agentūrų asociacijos vadovas, atkreipė dėmesį, kad gaisrai Černobylio apylinkėse gesinami jau dešimtą dieną, bet liepsnos, nepaisanti visų pastangų, plinta genamos vėjo ir „dabar pasiekė Pripetės miestą bei pavojingus uždarosios zonos objektus“.

Kaip rodo NASA portalas FIRMS, pateikiantis palydovų duomenis apie gaisrus visame pasaulyje, gaisras liepsnojo maždaug už 500 m nuo Černobylio sprogusį 4-ąjį bloką dengiančio naujojo patikimo apsauginio gaubto (New Safe Confinement) pramoninės aikštelės.

Tačiau Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba informavo, kad Kijeve, esančiame maždaug už 110 km į pietus nuo ČAE, ir jo apylinkėse spinduliuotė išlieka normali ir neviršija leistinų parametrų.

Vidaus reikalų ministro pavaduotojas Antonas Heraščenka irgi teigė, kad Černobylį apėmę gaisrai spinduliuotės fono reikšmingai nepaveikė. Kalbėdamas apie padėtį toje zonoje esančiose dviejose panaudoto branduolinio kuro saugyklose viceministras pabrėžė, kad „ten dabar visiškai saugu. Bet koks užsidegimas neįmanomas.“

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai