Lenkijos kariuomenė prie sienos su Baltarusija demonstruoja karinę galią (4)

14437
2021 m. lapkričio 15 d. 17:14
Augant įtampai prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos, Lenkijos kariuomenė į Čiževo miestą atsigabeno priešlėktuvinių raketų, granatsvaidžių ir tankų.
Šiuo metu Lenkijos kariuomenė itin aktyvi Palenkės vaivadijoje, norėdama pademonstruoti karinę galią ir nuraminti su Baltarusija besiribojantį regioną, prie kurio telkiasi tūkstančiai į Europos Sąjungos teritoriją bandančių patekti migrantų.
Prie tankų ir priešlėktuvinės gynybos sprendimų prisijungė ir vietos policija bei ugniagesiai, kurie smalsuoliams noriai pademonstravo savo naujausią įrangą ir automobilius.
Priešlėktuvinių raketų divizijos vadas Andrezejus Ropelis:
„Tai „Proprad“ – savaeigė priešlėktuvinių raketų sistema. Jis skirta aptikti, sekti ir sunaikinti taikinius, esančius nedideliame aukštyje“.
Ugniagesys Kamilis Krolas sako, kas šiuo metu karinės technikos demonstravimas kaip niekad svarbus.
Čiževo gyventojas, ugniagesys Kamilis Krolas:
„Tikiuosi, kad ši paroda po atviru dangumi padės vietos žmonėms pasijusti saugiau. Neramumai vyksta vos už 100-150 kilometrų nuo šios vietos, visi prilipę prie televizorių, stebi situaciją. Žinoma, kai viskas išsispręs ir prasidės dialogas, pasijusime dar geriau. Dialogas tarp Europos Sąjungos ir Baltarusijos. Tik taip viskas nurims“.
Lenkijos policijos teigimu, netoliese Stažinos kaimo prie sieną prasiveržė penkiasdešimties migrantų grupė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai