Lenkijos Bohonikų kaime palaidotas nuskendęs migrantas iš Sirijos (0)

1983
REUTERS
2021 m. lapkričio 16 d. 12:58
Lenkijos Bohonikų kaime netoli sienos su Baltarusija lapkričio 15 dieną grupė vyrų šalia vietos totorių mečetės nešė karstą su 19 metų migranto iš Sirijos Ahmedo al-Hassano palaikais.

Vietos imamas, apsuptas bendruomenės narių, skaitė maldas už Hassaną, kuris, kaip pranešama, spalio mėnesį nuskendo Bugo upėje prie Lenkijos – Baltarusijos sienos.

Tuomet vietos gyventojai nugabeno karstą į minėto kaimo musulmoniškas kapines, kuriose šaltą ir tamsų vakarą pasišviečiant žibintu, jis buvo palaidotas.

Vaizdo įraše matyti, kaip vienas vyras per vaizdo skambutį mobiliuoju telefonu transliuoja laidotuvių ceremoniją Hassano šeimos nariams Artimuosiuose Rytuose.

Stebėdama maldas už Hassaną Lenkijoje, mobiliojo telefono ekrane verkė viena moteris.

„Žinau, kad norėjai jį pamatyti paskutinį kartą, bet mes daugiau ne kažin ką galime padaryti...“ – arabiškai sakė telefoną su verkiančia moterimi ekrane laikęs vyras.

Tvyrant šaltiems orams, prie Baltarusijos sienos su Europos Sąjungos narėmis Lietuva bei Lenkija yra įsikūrę tūkstančiai migrantų iš Artimųjų Rytų. Lenkija ir Lietuva jų neįsileidžia, ir mažiausiai aštuoni migrantai jau mirė. Artėjant žiemai, būgštaujama dėl žmonių saugumo.

Totorių bendruomenės vadovas Maciejus Szczesnowiczius sakė, kad totoriai nori „padėti visiems“, nepaisant jų rasės ar religijos, ir pridūrė, kad krentant oro temperatūrai, jie renka maisto produktus ir drabužius migrantams.

Totoriai yra maža etninė ir religinė mažuma, kuri homogeniškoje ir katalikiškoje šių laikų Lenkijoje liko nuo Antrojo pasaulinio karo, kai naciai išnaikino didžiulę šios šalies žydų populiaciją ir kitas mažumas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai