Lenkijoje prieglobstį radusi olimpietė: Baltarusijoje manęs lauktų arba psichiatrijos ligoninė, arba kalėjimas (10)

155419
REUTERS
2021 m. rugpjūčio 5 d. 18:04
Baltarusijos olimpinė sprinterė Kryscina Cimanouskaja ketvirtadienį pareiškė, kad yra „laiminga būdama saugi“ Varšuvoje.

Ankstesnę dieną į Lenkiją atvykusi sportininkė baiminasi, kad sugrįžus į tėvynę jos gyvybei gali iškilti pavojus. Iki praeito savaitgalio buvusi beveik visiškai nežinoma 24 metų sportininkė K. Cimanouskaja sekmadienį atsidūrė Tokijo olimpines žaidynes supurčiusio didelio skandalo centre, kai sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją, esą užregistravusią sportininkę dalyvauti estafetės rungtyje jai to nežinant.

„Esu laiminga būdama čia, laiminga būdama saugi“, – sakė ji žurnalistams Lenkijos sostinėje, kur atskrido iš Tokijo per Vieną. K. Cimanouskaja sakė buvusi „nustebinta, kad ši padėtis virto tokiu politiniu skandalu, nes viskas prasidėjo kaip sportinė problema“. Ji tai pat sakė „negalvojanti apie politinį prieglobstį“ Lenkijoje, kuri jai suteikė humanitarinę vizą.

„Aš tiesiog noriu tęsti savo sportinę karjerą“, – sakė moteris. Ji pridūrė, kad jos sutuoktinis Arsenijus Zdanevičius „jau yra pakeliui į Lenkiją – šiandien bus čia“. Lenkijos vyriausybė pranešė, kad A. Zdanevičiui, kuris trečiadienį pabėgo į Ukrainą, taip pat buvo išduota humanitarinė viza.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai