Latvijos gyventojai nevienodai vertina įsigaliojusį karantiną ir vyriausybės priemones kovoje su kovidu (0)

13359
REUTERS
2021 m. spalio 21 d. 14:30
Latvijos gyventojai laikosi skirtingos nuomonės apie COVID-19, vakcinas ir mėnesio trukmės karantiną, kuris įsigalioja nuo šio ketvirtadienio, spalio 21 dienos.

Kai kurie gyventojai apgailestavo dėl dabartinės padėties Latvijoje ir teigė, kad dėl to kalta yra vyriausybė.

„Paprastai tariant, žmonės daugiau nebetiki savo valstybe. Štai kodėl jie nesiskiepija. Tačiau dabar jie jau vakcinuojasi, nes nori išsaugoti savo darbus. Tai daroma ne dėl teisingų priežasčių, kaip turėtų būti, t.y. norint apsaugoti savo sveikatą ir gyvybę. Jie tiesiog nori neprarasti darbo, štai kodėl skiepijasi“, – sakė informacinių technologijų specialistė Elina.

Istorikė Liana Benke teigė, kad vyriausybei reikėjo geresnės komunikacijos, skleidžiant informaciją apie vakcinų nuo COVID-19 naudą.

„Man labai gaila, kad mes esame tokioje situacijoje, nes buvo vilčių, kad, kaip ir Vakarų šalyse, dauguma pasiskiepys ir mes galėsime ramiai gyventi toliau. Tačiau dabar yra taip, kaip yra. Daliai visuomenės trūksta atsakomybės prieš kitus žmones. Vyriausybė taip pat galėjo labiau pasistengti, ypač informuodama rusakalbius senjorus apie skiepų privalumus. Tačiau ką galiu pasakyti – ištversime“, – teigė istorikė Liana Benke.

Pensininkas Sergejus mano, kad vyriausybė peržengė savo įgaliojimus, skelbdama karantiną.

„Tai fašizmas. Asmenys, kurie vadovauja šiai šaliai, bus tikrai nuteisti. Esu tuo tikras. Štai vyko Niumbergo teismas, per kurį buvo teisiami gydytojai. Buvo priimta tarptautinė konvencija, kuri uždraudė prievartinius medicininius preparatus – vakcinas, skiepus prieš asmens valią. Asmuo privalo turėti laisvą valią“, – sakė pensininkas Sergejus.

Latvija paskelbė, kad nuo spalio 21 iki lapkričio 15 dienos šalyje įsigalioja karantinas, kuriuo bus siekiama pažaboti COVID-19 infekcijų protrūkį vienoje mažiausiai vakcinuotų Europos Sąjungos valstybių. Latvijoje visiškai paskiepyti yra tik 54 proc. visų suaugusių gyventojų, o tai yra gerokai mažiau negu 74 proc. siekiantis ES vidurkis.

„Mano nuomone, padėtis šalyje yra liūdna. Daugybė apsikrėtusių žmonių, daugybė iš jų miršta. Man tikrai gaila. Man gaila tų žmonių. Gaila, kad turime vakcinas, bet... Tačiau vis tiek tikiuosi, kad reikalai dabar pagerės“, – sakė pensininkė Ilana.
Bandydama susidoroti su pacientų antplūdžiu, viena iš dviejų didžiausių Rygos ligoninių savo atriume įrenginėja laikinas lovas COVID-19 ligoniams, pranešė nacionalinis transliuotojas.

„Tai, kas dabar vyksta, yra košmaras. Aš einu iš ligoninės. Man reikia vienos operacijos ir turiu pasiskiepyti, nes dar nesu skiepyta. Tai tikrai košmaras!“ – sakė pensininkė Benita.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai