Labdaros organizacijos pasirūpino karo apgadintos mokyklos prie Kyjivo atstatymu (0)

53
REUTERS
2023 m. sausio 31 d. 12:46
Rusijos karas Ukrainoje itin aktyviai tęsiasi jau beveik metus, visoje Ukrainoje daugybė apgadintų ir sugriautų pastatų, o galimybės juos atstatyti – labai ribotos.

Nedideliame Kyjivo pakraštyje esančiame Hostolemelio mieste vietos savanoriai pluša ištisomis paromis, šventai tikėdami, kad padarytą žalą pavyks atitaisyti.

Paskutinis įrašas Hostomelio pradinės mokyklos lentoje darytas 2022 metų vasario 23 dieną. Jau vasario 24 dieną prasidėjo didelio masto karas. Prieš metus šioje nedidelėje mokykloje buvo ugdomi 55 pradinukai.

Tai, kas liko iš mokyklos, buvo kuriam laikui palikta likimo valiai, tačiau dabar savanoriai ėmėsi 120 metų senumo pastatą atstatyti. Ir jiems pavyko. Jaunų ukrainiečių pastangas finansavo labdaros organizacijos. Studentas iš Kyjivo Petro Bidzakas kiekvieną mėnesį bent po savaitę skiria savanorystei.

Hostomelio pradinė mokykla – sąlyginai nebrangus projektas, atstatymo darbams labdaros organizacijos skirė apie 10 tūkst. dolerių.

Kadangi praktiškai nekainavo nei medžiagos, tai darbo jėga, projektą pavyko užbaigti labai greitai. Tai puiki žinia miestui, nes nei vietos valdžia, nei vyriausybė lėšų tokiems darbams šiuo metu neturi. Viliamasi, kad toks gražus pavyzdys įkvėps ir pavyks naujam gyvenimui prikelti daugiau karo nuniokotų Kyjivo regiono pastatų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai