La Palmos saloje dronai mėto maisto paketus tarp lavos įstrigusiems šunims (3)

940
REUTERS
2021 m. spalio 14 d. 15:30
Ispanijos La Palmos saloje, kalnuotame Todokės rajone, ant pelenais padengtos salelės apsupti iš ugnikalnio išsiveržusios lavos susirangę gulėjo keli šunys nuplikusiomis uodegomis, kol danguje pasirodė dronai, numetę nedidelius paketus su maistu ir vandeniu.

Keturkojai su viltimi pakelia galvas ir nužingsniuoja prie paketų, kuriuos dantimis ir letenomis išpakuoja, rasdami juose itin reikalingo maisto, rodo iš drono padarytas vaizdo įrašas, kuriuo pasidalino viena iš šioje iniciatyvoje dalyvaujančių įmonių.

Pranešime šalia vaizdo įrašo La Palmos salos taryba padėkojo dviem vietos bendrovėms – „Ticom Soluciones“ ir „Volcanic Life“, kurios, pasitelkdamos dronus, nuo spalio 8 dienos „nesavanaudiškai šeria šunis“ ir yra pasiryžusios tai tęsti, kol leis saugumo ir meteorologinės sąlygos.

Joms padeda veterinarai, kurie parenka maistines medžiagas ir porcijų dydį, tinkamą esamoms aplinkybėms. Taryba pažymėjo, kad sraigtasparniai negali skraidyti šiame rajone dėl karšto oro, sklindančio nuo lavos, ir vulkaninių pelenų, kurie gali sugadinti rotorius, todėl išgabenti šunų kol kas yra neįmanoma.

Kitoje La Palmos vietoje – vienos mokyklos teritorijoje – gyventojai įkūrė laikiną gyvūnų prieglaudą, kurioje apgyvendino šimtus naminių gyvūnų. Jie liko be namų, kai rugsėjo 19 dieną išsiveržus ugnikalniui, jų šeimininkai buvo priversti evakuotis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai