Kvapų ekspertė padeda žmonėms atgauti dėl COVID-19 prarastą uoslę (0)

550
REUTERS
2021 m. gegužės 20 d. 17:57
24-erių Joshas Goldenbergas, profesionalus golfo žaidėjas iš Floridos, praėjusį lapkritį neteko uoslės ir skonio pojūčio. J. Goldenbergas aiškina vargiai kažką užuodžiantis.

Nutaręs pasižvalgyti pagalbos už medikų bendruomenės ribų, J. Goldenbergas kreipėsi į netikėtą asmenį – Niujorko aromatų ekspertę Sue Phillips.

Pradėdama savo procedūrą, S. Phillips ant stalo išrikiuoja 18 specialiai sumaišytų kvapų buteliukų. Pradedama nuo lengvesnių natų, pavyzdžiui, rožių, levandų ir mėtų, S. Phillips klientui duoda po vieną iškvėpintą specialią juostelę. Jeigu į švelnesnes kvapų natas nesureaguojama, imamasi stipresnių kvapų, tarkime, prieskonių ar muskuso. S. Phillips aiškina bandanti išsklaidyti „smegenų rūką“.

Procesas gali užtrukti apie valandą, tačiau daugeliu atvejų galiausiai įvyksta proveržis.

Ilgalaikis COVID-19 poveikis kūnui ir smegenims tebėra tyrinėjamas. Medicinos ekspertai kol kas dar galutinai neišsiaiškino daugelio šios naujos ligos simptomų ir pasekmių. Tačiau Harvardo universiteto molekulinės ir ląstelinės biologijos profesorius ir neuromokslininkas Venky Murthy teigia, kad kai kurie kvapai gali smegenyse paskatinti emocijas ir prisiminimus, todėl S. Phillips galbūt eina tinkama linkme.

Harvardo universiteto molekulinės ir ląstelinės biologijos profesorius ir neuromokslininkas Venky Murthy:

„Galima sakyti, kad bėda ta, jog dalis uoslės pojūčio tokiais atvejais yra sutrikusi. Tačiau, jei konkretus asmuo išbando įvairiausius skirtingus aromatus, jie gali susisieti su tam tikrais dalykais, kuriuos uoslės pojūčio likutis tebėra pajėgus užuosti ir suvokti. Ir jeigu tai iš tiesų pažadina kažkokius atsiminimus, paskatina prisiminti kai kurias praeities detales, galbūt tai nebūtinai iš esmės pakeis situaciją, tačiau gali nulemti geresnę savijautą“.

V. Murthy pasakoja, kad, mokslininkams bandant išsiaiškinti COVID-19 niuansus, galima išmėginti naujus būdus atkurti uoslę – žalos tai nepadarys. Dešimtmečių patirtį aromatų pramonėje turinti S. Phillips jau maždaug mėnesį mėgina padėti COVID-19 pasekmių neatsikratantiems asmenims. Žinia apie jos veiklą plinta. Ji susitinka su klientais asmeniškai, taip pat siūlo kvapų rinkinį atsiųsti paštu ir konsultuoti nuotoliniu būdu. Susitikti su J. Goldenbergu S. Philips atvyko iš Floridos. Po seanso su S. Philips J. Goldenbergas teigė turintis ir toliau darbuotis, kad pratęstų judviejų pasiektą pažangą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai