Kuriamas orlaivis, kurį bus galima valdyti ir neturint licencijos (0)

6473
REUTERS
2019 m. liepos 20 d. 07:55
Teksase įsikūrusi kompanija šiais metais siekia pradėti pardavinėti trumpus pramoginius skrydžius savo sukurtu vienviečiu elektriniu orlaiviu.

Lėktuvą galima valdyti vairalazde, o piloto licencija tam nebūtina. Tai vienas iš startuolių, besivaržančių su orlaivių gamybos milžinais „Boeing Co“ ir „Airbus“ ir siekiančių sukurti elektrinį vertikaliai kylantį ir besileidžiantį orlaivį, turintį daugybę besisukančių ir jį pakeliančių sraigtų.

Daugelis modelių primena bepiločius orlaivius (dronus), tik yra gerokai didesni ir juose įrengtos vietos keleiviams. Startuolis „LIFT Aircraft“ gali tapti pirmuoju, siūlančiu pramoginius skrydžius tokia transporto priemone, iš dalies todėl, kad, startuolio teigimu, šis orlaivis yra pakankamai lengvas, jog Federalinės aviacijos administracijos būtų laikomas itin lengva transporto priemone.

Šis startuolis nesusijęs su pavežėjimo kompanija „Lyft“. Itin lengvos transporto priemonės – kategorija, apimanti sklandytuvus. Pagal Federalinės aviacijos administracijos taisykles, šiuos orlaivius galima valdyti ir neturint licencijos.

LIFT teigimu, jų sukurtas 18 sraigtų orlaivis „Hexa“ gali pakelti maždaug 196 kilogramus, įskaitant ant vandens plūduriuoti leidžiančias plūdes ir parašiutą nenumatytiems atvejams. LIFT teigimu, Federalinės aviacijos administracija patvirtino kompanijos aiškinimą dėl itin lengvos transporto priemonės taisyklių taikymo „Hexa“.

„LIFT Aircraft“ įkūrėjas Mattas Chasenas planuoja šiemet pradėti pardavinėti pramoginius skrydžius Jungtinėse Valstijose. Klientai pirmiausia skirs laiko orlaivio valdymo mokymuisi simuliatoriuje, o tik paskui ropšis į „Hexa“ skrydžiui, kurio trukmė – iki 15 minučių. Tai yra maksimalus laikas saugiam skrydžiui – tokią trukmę nulemia baterijos.

Orlaivis gali skristi iki 101 kilometro per valandą greičiu. Tai yra maksimalus greitis, kurį Federalinės aviacijos administracijos taisyklės leidžia itin lengviems orlaiviams. Lėktuve esanti kompiuterinė sistema, panaši į bepiločiuose orlaiviuose taikomą technologiją, užkerta kelią orlaivio nuskridimui į draudžiamą teritoriją ir leidžia jį valdyti nuotoliniu būdu būnant ant žemės.

Tad, atsiradus tokiai būtinybei, inžinieriai galės perimti orlaivio valdymą būdami ant žemės. Federalinės aviacijos administracija draudžia itin lengviems orlaiviams skraidyti virš gyvenamųjų rajonų. Šie orlaiviai gali būti naudojami tik sporto ar pramoginiais tikslais – tai reiškia, kad jie nėra tinkami susisiekimui.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai