Kuo traškesni, tuo gardesni – gruzdiname kalakutą su šefu iš Teksaso (0)

457
REUTERS
2022 m. lapkričio 27 d. 17:03
Kalakuto gruzdinimas tikrai nėra sveikiausias būdas tradiciniam Padėkos dienos patiekalui paruošti, bet užtat, ko gero, greičiausias, mano maitinimo paslaugas teikiančios įmonės „Houston Catering Concepts“, įsikūrusios Hiustono priemiestyje, vyriausiasis virėjas Andresas Albarranas.

Darbo vietoje Andresas Albarranas per daug neeksperimentuoja ir pamažu didina temperatūrą, panardinęs kalakutą į puodą su žemės riešutų aliejumi, prieš tai kruopščiai nuvalęs paukštį ir įsitikinęs, kad jis visiškai atitirpo. Priešingu atveju aliejus gali pradėti taškytis, atsiranda ir gaisro rizika.

Šis kalakutų ruošimo būdas gali būti pavojingas, nes augalinis aliejus greitai užsiliepsnoja, be to, naudojama atvira ugnis.

Anot Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinės gaisrinės saugos asociacijos, 2014–2018 m. gaisrai, kilę naudojant gruzdintuves, nusinešė daugiausia gyvybių, palyginti su kita virtuvės įranga – tūkstančiui gaisrų teko 5,4 aukos.

Ištraukęs kalakutą iš puodo, Andresas Albarranas palaukia 10 minučių, kad kalakutas atvėstų, o tada supjausto. Vyriausiojo vyrėjo teigimu, nuo lapkričio 1 d. jis tokiu būdu paruošė apie 20 kalakutų, o tradiciškai keptų orkaitėje – maždaug keturis kartus daugiau.

„Houston Catering Concepts“ vadovė Riana Sherman sakė, kad gruzdinto kalakuto kainą šiais metais teko padidinti iki 150 JAV dolerių (pernai kainavo 120), nes viskas brangsta, taip pat tenka atnaujinti įrangą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai