Kovoti su koronavirusu padės ultravioletiniais spinduliais dezinfekuojantys robotai (2)

264
REUTERS
2021 m. vasario 3 d. 15:18
Dauguma tėvelių ir vaikų jau labai norėtų nuo nuotolinio mokymosi grįžti atgal į ugdymo įstaigas, o viena robotikos bendrovė tikina žinanti, kaip būtų galima šį procesą saugiai paspartinti – ji kuria dezinfekciją ultravioletiniais spinduliais vykdančius robotus. Pasitelkę ultravioletinius C spindulius, jie sėkmingai naikintų COVID-19 užkratą klasėse ir viešuose mokyklų erdvėse.

Kinijoje veikianti robotikos bendrovė UBTECH gamina dviejų rūšių ADIBOT robotus: stacionarų modelį, kurį po patalpas turi stumdyti atsakingas asmuo, ir autonominį modelį su „Lidar“ aktyviaisiais jutikliais, kuris savarankiškai juda po patalpą ir ją dezinfekuoja.

Bendrovės teigimu, robotų skleidžiami ultravioletiniai C spinduliai suardo koronaviruso DNR ir RNR, toks dezinfekcijos efektyvumas siekia net 99,9 proc. Neseniai keturi tokie robotai pasiekė dvi JAV Delavero valstijos mokyklas, kur pradėti jų bandymai. Mokyklų atstovai sako, kad toks dezinfekavimo būdas – sąlyginai pigus ir labai veiksmingas.

Per dviejų savaičių bandymus COVID-19 susirgo du mokiniai, minėtosios mokyklos robotus pasitelkė patalpų, kur lankėsi sergantieji, dezinfekcijai.

Ultravioletiniai C spinduliai gali būti žalingi žmogui, todėl ADIBOT gamintojai nurodo, kad ant patalpos, kur atliekama dezinfekcija, durų, kabėtų specialus perspėjimas, o pati sistema, aptikusi judėjimą, automatiškai išsijungia. Tuo pasirūpina robote įdiegta kamera ir specialūs jutikliai.

Stacionarus šio roboto modelis kainuoja 20 tūkst. dolerių, o autonomiškas – 40 tūkst. dolerių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai