Kovos plikais kumščiais Rusijoje: į ringą žengia ir merginos (7)

4640
REUTERS
2021 m. gegužės 4 d. 17:58
Per koronaviruso pandemiją Rusijoje socialiniuose tinkluose kaip reikiant išpopuliarėjo brutalios kovos plikomis rankomis.

Turnyro „Top Dog“ organizatoriai kovas internetu transliuoti pradėjo dar 2020 metų pradžioje, tačiau didžiulio populiarumo jos sulaukė gana neseniai, ir dabar tiesiogines transliacijas iš vienos specialiai tam nuomojamos sporto arenos internetu stebi milijonai žmonių.

Populiariausia kova „YouTube“ platformoje peržiūrėta daugiau nei 13 mln. kartų. Organizatoriai susidomėjimą brutaliomis kovomis aiškina dėl COVID-19 ribojimų ir ekonomikos iššūkių susikaupusia agresija ir noru ją kažkaip išlieti.

Rusija, kuri šiuo metu pagal sergamumą COVID-19 pasaulyje užima šeštąją vietą, naujo karantino nusprendė neskelbti ir taip apsaugoti šalies ekonomiką. Viruso plitimą tikimasi sutramdyti kitomis, ne tokiomis griežtomis priemonėmis.

Kovotojai tiek vyrų, tiek moterų kategorijose į ringą žengia trims dviejų minučių raundams. Ringą supa apsauginė tvora iš šieno, kuri neretai po kovos būna aplaistyta krauju.

Organizatoriai atmeta kritiką, esą, tokios kovos pavojingos sportininkų sveikatai ar net gyvybei. Jie sako, kad kovotojų čia patiriamos žaizdos sparčiai sugyja, o kovojant su bokso pirštinėmis tenka atlaikyti žymiai daugiau smūgių, tad ir ilgalaikis pavojus didesnis, pavyzdžiui, gresia smegenų pažeidimai.

Jekaterina Golovataja – viena iš nedaugelio tokiose kovose dalyvaujančių moterų.

„Kai nori užsiimti veika, laikoma supervyrišku dalyku, nestinga iššūkių. Žinoma, labai sunku. Vyrai kovoja kitaip, žinoma, nesame vienodi. Bet ir mes, merginos, labai stengiamės, įdedame labai daug pastangų, kovojame tokiomis pačiomis sąlygomis, mes taip pat profesionalės. Kovodama su vyrais, jaučiu, kad mūsų lygis panašus. Tikrai nenoriu užriesti nosies ir sakyti, kad štai aš čia pati geriausia. Tik noriu pabrėžti, kad merginos gali labai daug. Tikiu, kad yra labai daug talentingų ir šaunių merginų“, – sakė „Top Dog“ kovotoja Jekaterina Golovataja.

Šios Rusijoje populiarios kovos domina ir užsieniečius – ypač aktyvūs amerikiečiai.

Organizatoriai atsisako atskleisti, kiek uždirba tokie kovotojai, tačiau tvirtina, kad geriausieji tikrai užmokesčiu nesiskundžia. Pajamų jie gauna iš reklamos, rėmėjų ir atributikos pardavimų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai