Kovodama su COVID-19 Švedija uždraus po 22 val. pardavinėti alkoholį (1)

1670
REUTERS
2020 m. lapkričio 12 d. 12:36
Švedijos premjeras trečiadienį paskelbė, kad vyriausybė pasiūlys teisės aktą, kuriuo visoje šalyje nuo lapkričio 20-osios būtų uždrausta po 22 val. pardavinėti alkoholį baruose, restoranuose ir naktiniuose klubuose, taip siekiant stabdyti COVID-19 plitimą.

Stefanas Lofvenas sakė, kad šalis susiduria su COVID-19 situacija, kuri „gali tapti visiškai juoda“, ir pridūrė, kad gali susiklostyti „tokia padėtis, kokia buvo pavasarį“.

Švedijoje pastarosiomis savaitės registruojami rekordiniai naujų COVID-19 atvejų skaičiai. Ligos plitimas didina krūvį šalies sveikatos apsaugos sistemai ir intensyviosios slaugos skyriams.

„Visi požymiai rodo blogą kryptį“, – sakė S. Lofvenas bendroje spaudos konferencijoje su socialinių reikalų ministre Lena Hallengren.

Ministrė sakė, kad visos vietos, turinčios leidimus pardavinėti alkoholį, turi baigti darbą 30 minučių po 22 valandos. Šias vietas, ypač barus ir naktinius klubus, ji pavadino „rizikingomis aplinkomis“.

Anksčiau trečiadienį Švedijos sostinėje buvo sugrąžintas draudimas lankytis senelių namuose, nes juose užfiksuotas užsikrėtimo koronavirusu atvejų šuolis.

Švedija, kuri nusprendė nevaržyti didelės visuomenės dalies, rugsėjį atšaukė visoje šalyje galiojusį draudimą lankytis senelių namuose.

10 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios užregistruoti 166 707 užsikrėtimo ir 6 082 mirties atvejai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai