Koronavirusui tebeplintant ekspertai įspėja, kad pasaulis nepasirengęs jo suvaldyti (3)

77769
REUTERS
2020 m. vasario 26 d. 13:20
Naujojo koronaviruso epidemija dar sustiprėjo, Pietų Korėjoje užsikrėtimo atvejų skaičiui perkopus tūkstantį, padaugėjus mirčių nuo šios infekcijos Irane ir jai išplitus į dar kelias anksčiau nepaveiktas šalis. Tai išprovokavo niūrius įspėjimus, kad pasaulis nepasiruošęs suvaldyti susirgimo, vadinamo COVID-19.
Virusas sparčiai išplito kai kuriuose Azijos, Europos ir Artimųjų Rytų regionuose, nors epidemijos pirminiame židinyje Kinijoje naujų užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičius mažėja.

Siekiant sustabdyti infekcijos plitimą buvo izoliuoti dešimtys miestų ir gyvenviečių, o keliuose Kanarų salų ir Austrijos viešbučiuose dėl įtariamų atvejų antradienį įvestas karantinas.

Irane, paskelbusiame apie beveik 100 užsikrėtimo atvejų ir 15 mirčių, naujuoju koronavirusu pranešė užsikrėtęs netgi sveikatos apsaugos viceministras Irajas Harirchi.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) būstinėje Ženevoje Bruce'as Aylwardas, vadovavęs tarptautinei ekspertų misijai į Kiniją, gyrė drastiškas karantino ir viruso plitimo stabdymo priemones, kurių ėmėsi ši šalis. Tačiau ekspertas žurnalistams sakė, kad kitos valstybės „tiesiog nepasiruošusios“ suvaldyti infekcijos protrūkio.

Dėl šio viruso Kinijoje jau mirė 2 715 žmonių, juo užsikrėtė per 78 tūkstančius. Trečiadienį buvo pranešta apie 52 naujus mirties atvejus – tai mažiausias mirčių skaičius per tris savaites.

Tai stiprina viltį, kad likusioje šalies dalyje sėkmingai stabdomas viruso plitimas.

Kitur pasaulyje koronavirusas pareikalavo daugiau nei 40 gyvybių, užregistruota 2 700 užsikrėtimo atvejų. Liga išplito į dešimtis valstybių. Austrija, Kroatija ir Šveicarija yra naujausios šalys, paskelbusios, kad jas taip pat jau pasiekė koronavirusas.

Dėl epidemijos įvedami kelionių suvaržymai, atšaukiami sporto renginiai, o nerimas dėl viruso plitimo toliau smukdo akcijų indeksus. PSO paragino šalis „ruošis galimai pandemijai“ – šiuo terminu vadinama epidemija, išplintanti už valstybių sienų ir žmones paveikianti pasauliniu lygiu.

Amerikiečių sveikatos apsaugos pareigūnai prognozavo, kad naujasis koronavirusas galiausiai išplis Jungtinėse Valstijose, ir paragino vietos administracijas, kompanijas ir mokyklas parengti planus numatant tokias priemones kaip masinių susibūrimų atšaukimas ir darbas per atstumą.
Liga be Kinijos, jau ėmė plisti keliose kitose valstybėse, įskaitant Iraną, Italiją, Japoniją, Singapūrą, Pietų Korėją, Taivaną ir Tailandą.

Tuo tarpu JAV Nacionaliniai sveikatos apsaugos institutai (NIH) antradienį paskelbė, kad pradėjo pirmuosius klinikinius atsitiktinių imčių bandymus siekiant išsiaiškinti naujo antivirusinio vaisto remdesiviro saugumą ir veiksmingumą.

Pirmasis bandymų dalyvis yra amerikietis, repatrijuotas iš kruizinio laivo „Diamond Princess“, kuris buvo karantinuotas prie Jokohamos Japonijoje. Šis pacientas gydomas Nebraskos universiteto medicinos centre Omahoje.

Galiausiai bandyme turi dalyvauti iki 400 žmonių, be to, jo metu bus tiriami ir kiti gydymo metodai.

Rekomenduojame

Naujausi