Koronavirusas pasiekė ir Antarktidą (1)

3255
REUTERS
2020 m. gruodžio 23 d. 15:09
Ši pandemija išties primena įtempto siužeto filmą: dramatiškos lenktynės su laiku ir kova vienas prieš kitą – kas ką: žmogus virusą, ar virusas žmogų.
Pasaulis išrado vakciną prieš koronavirusą, o šis smogė atgal – mutuodamas į dar užkratesnes formas.

Galiausiai – virusas pasiekė paskutinį iki šiol neužkrėstą kontinentą – Antarktidą.

Apie tai šią savaitę pranešė Čilės karinės pajėgos ir suskubo rūpintis bei karantinuoti atokioje vandens ir ledo apsuptoje tyrimų stotyje dirbusią komandą. Anot Čilės pareigūnų. Bernardo O‘Higginso bazėje užsikrėtė mažiausiai 36 žmonės, tarp kurių 26 kariuomenės pareigūnai ir dešimt civilių, bazėje atliekančių techninio aptarnavimo užduotis.

Nuolat gyvenama Čilės karinėms pajėgoms pavaldi stotis įsikūrusi netoliese šiauriausio Antarktidos pusiasalio smaigės, iš čia atsiveria vaizdas į didingą ledo kaustomą įlanką. Kaip skelbia kariuomenės atstovai, bazės „personalas izoliuotas, sergančiųjų būklė stebima, jais rūpinasi Čilės Patagonijos Magelano sveikatos priežiūros pareigūnai“.

Laimei, kol kas informacijos apie komplikacijas nėra.
Tyrimų ir karinės stotys viename iš atokiausių pasaulio regionų Antarktidoje iki šiol gana sėkmingai saugojosi nuo naujojo koronaviruso prakeiksmo: užsidarė nuo turistų, apribojo veiklą ir personalo skaičių.

„British Antarctic Survey“ tyrėjų skaičiavimais, šiuo metu Antarktidoje dirba apie tūkstantis žmonių iš 38 valstybių, iki šiol visi darbai vyko sklandžiai, tačiau padidėjęs keliaujančiųjų srautas pavasarį ir vasarą riziką padidino. Anot Čilės kariuomenės atstovo, apie pirmuosius atvejus sužinota gruodžio viduryje, kai virusas susargdino du karius.

Čilės Magelano regionas – vienas iš tankiausiai gyvenamų Antarktidoje, iš čia išplaukia daugiausia laivų ir išskrenda daugiausia lėktuvų, jis ir vienas iš labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių šalyje. Didžioji regiono dalis, talžoma ledinių vėjų nuo vandenyno, kalnų ir ledynų, jau ne vieną mėnesį neišsivaduoja iš karantino gniaužtų. Čilės laivyno teigimu, laive, plaukiojusiame Antarktidos regione nuo lapkričio 27 dienos iki gruodžio 10 dienos, iš 208 įgulos narių naujasis koronavirusas susargdino tris.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai