Kopimas į Everestą virto mirtinomis lenktynėmis (15)

14729
REUTERS
2019 m. gegužės 28 d. 17:58
Indų alpinistas, kuris buvo priverstas apsisukti ir grįžti nepasiekęs Everesto kalno viršūnės, pirmadienį, gegužės 27-ąją, sakė, kad tinkamai pasirengusių gidų stoka ir įstrigimas perkrautame kelyje beveik 8850 metrų aukštyje esančios viršūnės link buvo pagrindiniai veiksniai, nulėmę ant kalno ištikusias mirtis.

18-metis kopėjas Rizza Alee iš Indijos administruojamos Kašmyro dalies pasakojo, jog „milžiniški kamščiai“ pakeliui į viršūnę kopimą į labiausiai alpinistų trokštamą įveikti kalną pavertė mirtinomis lenktynėmis.

R. Alee sakė labai nusiminęs, kai jam teko nutraukti kopimą į viršūnę pasiekus ketvirtąją stovyklą, esančią maždaug už kilometro nuo viršukalnės. Vaikinui teko grįžti dėl sugedusio deguonies reguliatoriaus. Atsisakyti viso gyvenimo svajonės buvo kol kas sunkiausias jo priimtas sprendimas. Pirmadienį besileisdamas nuo Everesto viršūnės žuvo dar vienas žmogus – amerikiečių alpinistas.

Antradienį pranešta, kad žuvusių kopėjų, šį sezoną bandžiusių įveikti aukščiausią pasaulio kalną, skaičius išaugo iki 11. Pirmadienį žuvęs 62-ejų Christopheris Johnas Kulishas į viršūnę ryte užlipo įprastu pietryčių šlaito keliu, tačiau staiga mirė nuo jos besileisdamas, teigė Nepalo turizmo departamento pareigūnė Mira Acharya.

Dauguma mirčių ant Everesto šiemet įvyko dėl nuovargio ir išsekimo, o situaciją dar labiau apsunkino tai, kad perkrautame kelyje į viršūnę ir iš jos susidarė kamščiai. Trumpas kopimo sezonas baigiasi šį mėnesį.

Į Everesto viršūnę iš vis jau yra įkopę apie penki tūkstančiai žmonių, kalno šlaituose mirė maždaug 300 žmonių.

Šį sezoną leidimą kopti į kalną iš Nepalo pusės gavo 381 kopėjas. Dar apie 130 kopėjų gavo teisę pamėginti įveikti Everestą iš šiaurinės jo pusės Tibete.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai