Konferencijos dėl klimato kaitos dalyvės eilės apie pabėgėlių sunkumus (0)

56
REUTERS
2021 m. lapkričio 9 d. 12:22
Anot vadinamojo poezijos slemo pasaulio čempionės Emtithal Mahmoud-Emi, naujausias kūrinys yra milijonų žmonių, kovojančių su klimato kaita vis nesvetingesnėje aplinkoje, pagalbos šauksmas.

28-erių metų amžiaus poetė ir aktyvistė eilėraštį „Mūsų žemė“ parašė pabendravusi su pabėgėliais ir šalies viduje perkeltais asmenimis, gyvenančiais klimato kaitai neatspariuose Bangladešo, Jordanijos ir Kamerūno regionuose.

Yale’io universitetą baigusi Emtithal į Jungtines Amerikos Valstijas atvyko vaikystėje, kai jos šeima pabėgo iš Sudane esančio Darfūro. Moteris nuotoliniu būdu pasikalbėjo su įvairiuose miestuose apsistojusiais pabėgėliais ir sužinojo informacijos apie potvynius ir išaugusį žaibų aukų skaičių.

Paskui Emtithal nuvyko į Jordanijoje, Azrake, esančią pabėgėlių stovyklą, kur ir sukūrė naująjį eilėraštį bei nufilmavo dalį pasirodymo, kurio vaizdo įrašas bus paskelbtas jos dalyvavimo klimato kaitos konferencijoje dieną.

Kūrinio pradžioje neva kalba Motina Žemė ir išsamiai apibūdina jai padarytą žalą. Paskui eilėraštyje pagrindinis dėmesys skiriamas klimato kaitos poveikiui žmonėms. Emtithal Mahmoud-Emi nėra naujokė, kalbant apie pasirodymus prieš didelę auditoriją.

Ji deklamavo tokiuose renginiuose kaip Davose rengiamas Pasaulio ekonomikos forumas ir Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Nors vyriausioji iš šešių vaikų prisipažino, kad prieš konferenciją COP 26 truputį jaudinasi, ji sakė galvosianti apie savo penkerių metų amžiaus sesutę, kad nusiramintų.

Konferencijos dėl klimato kaitos COP 26 metu Emtithal Mahmoud-Emi ragins kuo skubiau imtis veiksmų ir pabrėš pabėgėlių bei šalies viduje perkeltų asmenų pastangas prisitaikyti ir kovoti su jų gyvenamosioms teritorijoms neigiamą įtaką darančiais klimato pokyčiais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai