Konektikute sudužus Antrojo pasaulinio karo laikų bombonešiui B-17 žuvo septyni žmonės (0)

2101
REUTERS
2019 m. spalio 3 d. 15:11
Konektikuto valstijoje trečiadienį šalia Bradley tarptautinio oro uosto į šiaurę nuo Hartfordo sudužus Antrojo pasaulinio karo laikų amerikiečių sunkiajam bombonešiui, žuvo septyni žmonės, pranešė valstijos visuomenės saugumo komisaras.

Kiti šeši lėktuve buvę žmonės sužeisti, kai kurių būklė nesunki, o kai kurių – kritinė. Vaikų lėktuve nebuvo, nurodė pareigūnas.Hartfordo ligoninės atstovas sakė, kad trys sužeistieji yra kritinės būklės.

Didvyriški lėktuve buvusių žmonių ir gelbėtojų veiksmai padėjo išvengti didesnio žuvusiųjų skaičiaus, sakė J. Rovella.

Keturmotoris lėktuvas „Boeing B-17 Flying Fortress“, kuriame buvo 13 žmonių, sudužo trečiadienį apie 10 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku, mėgindamas nusileisti tuojau po pakilimo iš Bradley traptautinio oro uosto, skelbė JAV Federalinės aviacijos administracija (FAA).
Pasaulyje išlikę kelios dešimtys „Skraidančių tvirtovių“, per karą plačiai naudotų tiek Europos, tiek Ramiojo vandenyno kovos veiksmų teatruose, bet tik 11 iš jų tebebuvo tinkami skraidyti.

Collingso fondas, kuriam priklausė šis orlaivis, patvirtino, kad sudužo lėktuvas, pramintas „Nine-O-Nine“. Tas pats lėktuvas 1987 metų rugpjūtį buvo nukritęs per aviacijos šventę netoli Pitsbergo Pensilvanijos valstijoje.

Tąsyk bombonešis, tūpęs esant gūsingam vėjui, nulėkė nuo Biverio apygardos oro uosto tako ir nučiuožė kalvos šlaitu, tūkstančiams žiūrovų laukiant šou finalo.
Fondas nurodė, kad apgadintas bombonešis buvo suremontuotas, o vėliau jis dalyvavo daugiau kaip 1 200 parodų. Šis lėktuvas buvo pramintas „Nine-O-Nine“ pagerbiant kitą B-17, per Antrąjį karą sėkmingai įvykdžiusį 140 misijų.

Rekomenduojame

Naujausi