Kol Rusijos kariai dalyvauja karinėse pratybose, JAV senatoriai Ukrainai žada ginklų (6)

144604
REUTERS
2022 m. sausio 18 d. 14:28
Pirmadienį Rusijos kariai dalyvavo taktiniuose kariniuose mokymuose netoliese sienos su Ukraina esančiame Rostovo regione. Skelbiama, kad pratybų metu buvo tobulinami įvairūs įgūdžiai, įskaitant pozicijų tvirtinimą ir užminavimą.

Rusija glumina Vakarus telkdama savo pajėgas prie sienos su Ukraina ir reikalaudama Vašingtono pažado neleisti Kijevui prisijungti prie NATO ir užkirsti kelią Aljanso plėtrai į Rytus. Jungtinės Valstijos tokiam spaudimui nepasiduoda.

Vašingtonas ragina Maskvą atitraukti nuo sienos su Ukraina per 100 tūkst. karių, dėl kurių tiek Kijevas, tiek Vakarai baiminasi naujos Rusijos invazijos. Prieš aštuonerius metus Rusija iš Ukrainos jau atėmė Krymą. Kol kas Maskvos ir Vašingtono derybose joks lūžis nepasiektas.

JAV senatoriai Ukrainai žada solidarumą ir ginklų
Tiek Respublikonų, tiek Demokratų partijų senatoriai, pirmadienį lankydamiesi Kijeve, Ukrainai žadėjo solidarumą ir pagalbą ginklais. Maža to, perspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną jokiais būdais nedrįsti imtis veiksmų prieš Ukrainą.

Po 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos ir karo rytų Ukrainoje konflikte su Maskva Jungtinės Valstijos visada buvo stipriausias Ukrainos sąjungininkas.

Tarp šių ginklų minimos prieštankinės raketos „Javelin“, „Stinger“ raketos, smulkūs ginklai ir laivai.

Rusijai prie sienos su Ukraina sutelkus dešimtis tūkstančių karių ir ėmus spausti Vašingtoną dėl saugumo garantijų, Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose ėmė skambinti pavojaus varpais. Pati Rusija bet kokius planus ryžtis naujai karinei kampanijai neigia.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai