Kirpėjas dieną, o naktį — dronų medžiotojas (0)

1354
REUTERS
2023 m. vasario 20 d. 14:48
41 metų Oleksandras Šamšuras – vienas iš dešimties tūkstančių savanorių, padedančių nuo Rusijos atakų ginti Ukrainos dangų: dienomis jis dirba kirpėju, o naktimis medžioja dronus.

Vasario 24 dieną bus minimos pirmosios Rusijos invazijos į Ukrainą metinės. Per tuos metus ukrainiečiai labai patobulėjo ir vis sėkmingiau numušinėja rusų raketas bei dronus. Savo kaip bepiločių orlaivių medžiotojo vaidmeniu O. Šamšuras labai didžiuojasi.

Teritorinės gynybos dalinys, kuriam jis priklauso, atsakingas už oro pavojaus užkardymą Kyjive – pagrindinis jų tikslas numušinėti Irane pagamintus „Shahed-136“ dronus, o tam pasitelkiami perdaryti Antrojo pasaulinio karo laikų kulkosvaidžiai.

Netoliese kitas teritorinės gynybos kovotojas kaip tik ruošia darbui sovietų gamybos „Maxim“ kulkosvaidį.

Gruodžio 29-30 dienomis ir naktimis kirpėjo dalinys virš Kyjivo sėkmingai numušė du priešo dronus. Savo žiniomis vyrai noriai dalijasi su kitais.

Savo kamufliažinę uniformą O. Šamšuras papuošęs dviem simboliniais ženklais, vienas iš jų — užrašas anglų kalba drone hunter (liet. dronų medžiotojas), o kitas ukrainiečių kalba, reiškiantis roniną (samurajų). Pastarąjį ukrainietis naudoja kaip savo karinį slapyvardį.

Kai prasidėjo Rusijos invazija, O. Šamšuras, kuris iki karo buvo atsargoje, sužinojo, kad rusai sunaikino jo karinę bazę. Tada nusprendė prisijungti prie teritorinės gynybos.

Iš pradžių padėjo civilius aprūpinti maistu, padėjo evakuoti žmones. Net ir dirbdamas grožio salone, kirpėjas vilki karinę uniformą, tačiau su klientais stengiasi apie karą nekalbėti. Karas – tamsa, jis labai kontrastuoja su šviesia jo taikos gyvenimo dalimi, pabrėžia vyras.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai