Kinijos mokslininkai viliasi vieną dieną įminti jaunystės paslaptį (23)

1478
REUTERS
2021 m. sausio 23 d. 11:53
Pekino mokslininkai sukūrė naują genų terapiją, galinčią sustabdyti kai kurios pelių senėjimo procesus ir prailginti jų gyvenimą. Tikimasi, kad šie atradimai vieną dieną pasitarnaus ir žmonėms.

Metodas, detaliai aprašytas publikacijoje specializuotoje leidinyje „Science Translational Medicine“, susijęs su geno, pavadinto Kat7, išjungimu. Mokslininkai tvirtina išsiaiškinę, kad būtent šis genas susijęs su ląstelių senėjimo procesais.

Kaip teigia už projektą atsakinga senėjimo ir regeneracinės medicinos specialistė iš Kinijos mokslų akademijos zoologijos instituto Qu Jing, ši genų terapija pritaikyta pirmą kartą istorijoje, tad gauti rezultatai unikalūs ir labai svarbūs.

Biologai, analizuodami tūkstančius genų, pasinaudojo vadinamuoju CRISPR/Cas9 metodu – jie ieškojo genų, atsakingų už sparčiausius ląstelių senėjimo procesus. Iš viso iš 10 tūkst. genų atrinktas šimtas tinkamų. Iš jų išsiskyrė vienas vienintelis, aktyviausiai spartinantis ląstelių senėjimo procesus.

Anot Qu Jing, Kat7 – tik vienas iš dešimties tūkstančių žinduolių genų. Mokslininkai pelių kepenyse jį išjungė.

Nepaisant džiuginančių rezultatų eksperimentuojant su pelėmis, bandymų su žmonėmis, anot profesorės, teks ilgai palaukti. Pirmiausia būtina patikrinti, kaip Kat7 genas funkcionuoja kitų rūšių žmogaus ląstelėse, kituose pelių organuose, atlikti bandymus su didesnes gyvūnais. Qu Jing viliasi, kad kitas tyrimų etapas bus vykdomas jau su primatais, bet tam reikia daug pinigų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai