Kinijos karinių oro pajėgų simuliacija: karo dievas H-6K kyla į ataką! (8)

3623
REUTERS
2020 m. rugsėjo 22 d. 12:55
Regione neslopstant įtampai, Kinijos karinės oro pajėgos paviešino vaizdo medžiagą, kurioje simuliacinė H-6 bombonešių ataka, nukreipta prieš, kaip spėjama, Anderseno karinių oro pajėgų bazę Jungtinių Valstijų Guamo saloje Ramiajame vandenyne.

Vaizdo įrašas, paskelbtas rugsėjo 19 dieną Kinijos karinių pajėgų „Weibo“ paskyroje, viešai pasirodė kaip tik tuo metu, kai antrą dieną netoliese Taivano vyksta Pekino kariniai mokymai. Ekspertai sako, kad Kinija tokiu būdu reiškia pyktį dėl aukšto rango JAV Valstybės departamento vizito Taipėjuje.

Guame įrengtas vienas iš svarbiausių Amerikos karinių objektų, čia veikia karinė oro pajėgų bazė, kuriai bet kokio konflikto Azijos ir Ramiojo vandenyno regione tektų pagrindinis vaidmuo.

Dviejų minučių ir 15 sekundžių trukmės kinų vaizdo medžiagoje skambant itin dramatiškai muzikai, primenančiai Holivudo veiksmo filmo garso takelį, matoma, kaip iš bazės dykumoje kyla H-6 bombonešiai.

Vaizdo įrašui parinktas ir ne mažiau dramatiškas pavadinimas: „Karo dievas H-6K kyla į ataką!“. Maždaug filmuko viduryje pilotas paspaudžia mygtuką ir paleidžia raketą, ji skrieja į objektą prie vandens. Tuomet parodomos palydovo nuotraukos, primenančios Anderseno bazę, užfiksuotas galingas sprogimas. Kol kas į prašymus pakomentuoti nei Kinijos gynybos ministerija, nei JAV Indijos ir Ramiojo vandenyno pajėgų štabas nesureagavo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai