Kinijoje beprecedentėmis priemonėmis siekiama suvaldyti jau į kitas šalis patekusio viruso plitimą (0)

31284
REUTERS
2020 m. sausio 23 d. 17:14
Visas pasaulis vis labiau įsitempęs stebi, kas vyksta Kinijoje dėl naujojo koronaviruso. Kinija ketvirtadienį uždarė du didelius miestus centrinėje Hubėjaus provincijoje, kuri atsidūrė mirtinai pavojingo viruso protrūkio centre, ir uždraudė iš jų išvykti lėktuvams ir traukiniams.

Šiomis beprecedentėmis priemonėmis siekiama suvaldyti jau į kitas šalis patekusio viruso plitimą. Į ūminio kvėpavimo takų sindromo (SARS) sukėlėją panašus naujas virusas kuris, naujausiais duomenimis, jau nusinešė 25 gyvybes, išplito iš vieno jūros produktų ir gyvūnų turgaus Uhano mieste.

Kaip ir SARS sukėlėjas, naujasis virusas gali būti perduodamas žmonių žmonėms, per kvėpavimo takus.

Juo jau užsikrėtė šimtai žmonių visoje šalyje, be to, užsikrėtimo atvejų užregistruota tokiose tolimose vietose kaip Jungtinės Valstijos.

Svarbaus Uhano uostamiesčio 11 mln. gyventojų ketvirtadienį buvo nurodyta „be ypatingos priežasties“ niekur nevykti.

Įsakymą parėmė transporto sustabdymas. Traukiniams ir lėktuvams neribotam laikui uždrausta išvykti iš Uhano. Iš miesto vedantys mokami keliai buvo uždaryti, tad įstrigusius keliautojus apėmė baimė ir panika.

Sustabdytas viešojo transporto ir traukinių eismas. Žmonėms nurodyta neišvykti iš miesto. Uždaryti visi Huangango kino teatrai, interneto kavinės ir centrinis turgus.

Padėtį dar labiau sunkina tai, kad viskas vyksta prieš pat Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių, kai Kinijoje vyksta didžiausia metinė žmonių migracija pasaulyje. Kinų Naujieji metai bus švenčiami naktį iš penktadienio į šeštadienį.

Visoje Kinijoje naujuoju virusu jau užsikrėtė daugiau kaip 570 žmonių, daugiausia Uhane. Kaip protrūkio židinys buvo identifikuotas šio miesto jūros produktų turgus, kuriame būdavo nelegaliai pardavinėjami laukiniai gyvūnai.

Pirmas užsikrėtimo naujuoju virusu atvejis buvo patvirtintas gruodžio 31 dieną. Susirgimo atvejų jau užregistruota Japonijoje, Honkonge, Makao, Pietų Korėjoje, Taivane, Tailande ir Jungtinėse Valstijose.

Nors Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė sako – realu, jog šis virusas gali pasiekti ir Europą, ir Lietuvą, kol kas panikuoti tikrai nėra pagrindo.

Bet kuriuo atveju, sako epidemiologė, Lietuva yra pasiruošusi priemones ne tik šiam, bet ir kitiems virusams suvaldyti.

Kaip informavo Užsienio reikalų ministerija (URM), Lietuvos Gyventojų registro tarnybos duomenimis, išvykimą į Kiniją yra deklaravę apie 250 Lietuvos piliečių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai