Kinija pasmerkė „į terorizmą panašius“ protestuotojų veiksmus Honkongo oro uoste (0)

364
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 14 d. 13:07
Kinija pasmerkė už demokratiją pasisakančius Honkongo protestuotojus dėl į „terorizmą panašių“ veiksmų šios pusiau autonominės teritorijos tarptautiniame oro uoste, demonstrantams sumušus du žmones.

Aktyvistai antradienį užblokavo abu tarptautinio oro uosto terminalus, toliau vystantis jau 10 savaičių besitęsiančiai politinei krizei, krečiančiai šį tarptautinį finansų centrą. Dėl protestuotojų veiksmų oro uostą antradienį teko uždaryti antrąkart per dvi dienas.

Be to, nedidelė grupė protestuotojų apsupo, surišo ir sumušė vieną vyrą, vilkėjusį geltoną žurnalisto liemenę.

Protestuotojai taip pat sumušė kitą vyrą, anot Pekino – į Honkongą atvykusį Šendženo miesto gyventoją.

Nedidelė riaušių policijos pajėgų grupė panaudojo pipirines dujas prieš protestuotojus prie miesto oro uosto, kai lydėjo greitosios pagalbos automobiliu vežamą žmogų.

Keli šimtai radikalių pažiūrų protestuotojų blokavo policijos furgoną su daugiau nei dviem dešimtimis pareigūnų, kuris lydėjo greitosios pagalbos automobilį.

Policijos pareigūnai išlipo iš automobilio, kad atlaisvintų kelią, panaudojo pipirines dujas ir suėmė mažiausiai du asmenis.

Honkongo oro uosto tarnybos antradienį atšaukė visus išvykstančius reisus, už demokratiją pasisakantiems protestuotojams antrą dieną iš eilės užblokavus terminalus.

JAV žvalgyba perspėjo, kad Kinija perkelia savo karius prie sienos su Honkongu, šiame pusiau autonominiame finansų centre intensyvėjant antivyriausybiniams protestams, paskelbė Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).


Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai