„Kimono: nuo Kioto iki podiumo“: ekspozicijoje siekiama atspindėti japonų tautinio apdaro kitimą (1)

809
REUTERS
2020 m. kovo 3 d. 09:45
„Kimono: nuo Kioto iki podiumo“ pavadintoje ekspozicijoje siekiama atspindėti japonų tautinio apdaro kitimą nuo XVII a. iki mūsų dienų. Seniausias parodos eksponatas datuojamas maždaug 1660-aisiais metais.

Muziejaus lankytojai turės galimybę apžiūrėti daugybę garsių, iš popkultūros pažįstamų kimono. Vienas iš jų priklausė Freddie Mercury. Dainininkas jį dėvėdavo namuose.

Iš pažiūros moteriškas apdaras tarsi patvirtina muzikanto nenorą paklusti su lytiškumu ir seksualine orientacija susijusiems stereotipams.

Parodoje bus išstatytas ir Bjork dėvėtas mados dizainerio Alexanderio McQueeno sukurtas kimono, su kuriuo dainininkė pozavo albumo „Homogenic“ viršeliui.

Bus proga savomis akimis pamatyti ir Jeano Paulo Gaultier sukurtą raudoną ansamblį, kurį dėvėjo Madonna dainos „Nothing Really Matters“ vaizdo klipe.

Iš tris muziejaus sales užimančios ekspozicijos galima susidaryti įspūdį, kaip kito vienu iš Japonijos simbolių tapęs drabužis – kaip mainėsi jo stilius dar tada, kai jis nebuvo iškeliavęs už Japonijos ribų, ir vėliau, kai buvo imtas eksportuoti į kitas pasaulio šalis XIX ir XX a.

Paskutinėje salėje parodos rengėjai siekė pademonstruoti kimono transformaciją, priminti, kad šis drabužis tapo įkvėpimo šaltiniu ne vienam mados dizaineriui ir filmų kostiumų kūrėjui.

Parodos lankytojai galės apžiūrėti žinomų filmų veikėjų kostiumus, tarkim, džedajų iš „Žvaigždžių karų“ („Star Wars“) uniformą, Akiros Kurosawos filme „Sanjuro“ matytų samurajų apdarus ir „Oskarą“ už dizainą padėjusius pelnyti komplektus iš „Geišos išpažinties“ („Memoirs of a Geisha“).

Tarp moderniai patobulintų tradicinio kimono variantų – pasaulinio garso dizainerių, tokių kaip Johnas Galliano, Yvesas Saint Laurentas ir Yoshiki, kūriniai.

Londone rengiama kimono istorijai skirta paroda vyks iki šių metų birželio 21 d.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai