Kijeve LGBT nariai ir juos palaikantys asmenys žygiavo prižiūrimi policijos (10)

329
REUTERS
2021 m. rugsėjo 21 d. 08:13
Rugsėjo 19 d., sekmadienį tūkstančiai žmonių, tarp kurių buvo ir kareivių, diplomatų, taikiai žygiavo kasmetiniame gėjų parade, kuris įvyko nepaisant to, kad ne visi jam pritarė. Pernai paradas nevyko dėl koronaviruso pandemijos.

Pasak organizatorių, šiemet parade už lygias homoseksualų teises dalyvavo 7000 žmonių. 2019 m. vykusiame parade buvo 8000 dalyvių – daugiausia per visą parado organizavimo laiką. Jį inicijavo ir ėmė rengti prieš 10 metų, nepaisant religinių ir nacionalistinių grupių nepritarimo.

Sociologinių tyrimų agentūros „Rating“ rugpjūtį publikuotais duomenimis, Ukrainoje paplitusi homofobija – net 47 proc. surengtos apklausos dalyvių negatyviai vertino LGBTQ bendruomenę.
Parado dalyvius prižiūrėjo policija. Nors atėjo ir keli šimtai protestuojančių prieš gėjų teises, susirėmimų nebuvo.

Karinę uniformą vilkinti karo su Rusijos remiamais separatistais veteranė Anastasija pasakojo, kad kariuomenėje toli gražu ne visada paisoma lygių teisių.

Kai nuo 2014 m. šaliai ėmė vadovauti Vakarų remiami lyderiai, valdžia ėmė labiau palaikyti LGBT ir jos narių teises. 2015 m. parlamente buvo priimtas įstatymas, draudžiantis diskriminaciją darbe, tačiau šalyje neleidžiama tuoktis tos pačios lyties asmenims ar jų poroms įsivaikinti vaikų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai