Kijevas siekia su Vokietija ir Prancūzija aptarti smurto Rytų Ukrainoje suintensyvėjimą (0)

1832
REUTERS
2020 m. sausio 22 d. 15:08
Ukraina nori su Vokietija ir Prancūzija aptarti rytinėje šalies dalyje suintensyvėjusius mūšius, pirmadienį, sausio 20-ąją, pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadymas Prystaika.

Per savaitgalį Donbaso regione, kur 2014-aisiais prasidėjo Rusijos remiamų separatistų ir besiginančių Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karas, žuvo du ukrainiečių kariai, dar dešimt buvo sužeista.

Separatistai iš karto po pastarojo incidento komentaro nepateikė, tačiau abi pusės dėl šio smurto protrūkio kaltina viena kitą. Prancūzija ir Vokietija mėgina tarpininkauti, kad karinis konfliktas pasibaigtų. Šios keturšalės derybos, kuriose dalyvauja Ukraina, Rusija, Prancūzija ir Vokietija, vadinamos Normandijos formato susitikimais.

Viliamasi įgyvendinti paliaubų susitarimą, kuris buvo pasiektas Baltarusijos sostinėje Minske, tačiau po to konflikto užbaigti nepavyko. Nors kovų intensyvumas sumažėjo, apšaudymai ir kiti kariniai veiksmai vadinamojoje kontaktinėje linijoje tarp separatistų ir Ukrainos karių tęsiasi. Kai kurie kariai laukia apkasuose, kurie dabar vietomis užversti sniegu ir ledu.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadymas Prystaika teigia, kad Kijevas pastarąjį smurto protrūkį aptarė su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), stebinčios situaciją Rytų Ukrainoje, vadovu.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadymas Prystaika:
„Manau, kad Ukrainos pusė reaguos į tokius išpuolius. Mes stengsimės skubiai susisiekti su Normandijos ketverto partnerėmis, nes ir jūs, ir mes matome, kad susitarimai neveikia“.

Nuo kovų pradžios 2014-aisiais jose žuvo daugiau nei 13 tūkstančių žmonių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai