Kijevas ir separatistai atitraukia pajėgas nuo svarbaus fronto ruožo (0)

1780
REUTERS
2019 m. spalio 30 d. 15:26
Ukrainos kariuomenė pranešė, kad jos ir prorusiškų separatistų pajėgos pradėjo atsitraukimą iš svarbaus fronto ruožo konflikto krečiamoje šalies rytinėje dalyje.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėjimo misijos atstovai patvirtino, kad abi konflikto šalys vidurdienį pradėjo karių ir ginkluotės atitraukimą, prasidedant savaitės trukmės paliauboms, pridūrė kariškiai.

Kariuomenės spaudos centro pranešime sakoma, kad šis pajėgų atitraukimas nesusilpnins vyriausybės pajėgų gynybos pajėgumų minėtame ruože, o „valdžia jokiu būdu nepaliks vietos gyventojų be dėmesio, kadangi visi veiksmai atliekami turint vieną tikslą – ruožų, iš kurių atitraukiamos pajėgos, saugumą, taikių gyventojų ir karių gyvybių bei sveikatos apsaugą“.

Minske posėdžiaujanti Trišalė kontaktinė grupė (TKG), padedanti spręsti konfliktą Rytų Ukrainoje, buvo informuota apie šį atitraukimą.

Pajėgų atitraukimas yra viena iš pagrindinių sąlygų, keliamų siekiant pirmų tiesioginių Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Ukrainos vadovo Volodymyro Zelenskio derybų, kurioms turėtų tarpininkauti Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai.

Tačiau šios pastangos stringa, Kijevo ir Maskvos palaikomų separatistų pajėgoms neatitraukiant savo karių nuo fronto ruožo dėl ten vykstančių susišaudymų.
Kariuomenės atitraukimą numatantis V. Zelenskio taikos planas sulaukė daug kritikos Kijeve. Ypač jam priešinasi karo veteranai ir nacionalistai.

Įvairios nacionalistų organizacijos net įvedė sako karius į Zolotę, bandydamos neleisti iš gyvenvietės išvesti ukrainiečių karių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai