Kiek kainuoja apartamentai aukščiausiame pasaulyje dangoraižyje Niujorke (11)

10338
REUTERS
2019 m. rugsėjo 20 d. 10:40
„Central Park Tower“, naujas Niujorko dangoraižis, pripažintas pačiu aukščiausiu gyvenamuoju pastatu pasaulyje. Jo aukštis – 472 metrai. Dangoraižyje yra 179 butai. Butų kainos prasideda nuo 6,3 milijono dolerių (5,7 milijono eurų).

Kvapą gniaužiantys Centrinio parko, Rytų upės ir Hadsono upės vaizdai, gaivus oras ir žadą atimančios kainos – tai naujasis gyvenamasis dangoraižis, išdygęs Niujorke, 57-ojoje gatvėje, dar vadinamoje Milijardierių gatve. Būtent beveik pro kiekvieno buto langus atsiveriantį miesto grožį architektas Adrianas Smithas, vienas iš projekto autorių, laiko pagrindiniu dangoraižio privalumu.

Jo kolega ir partneris Gordonas Gillis sako, kad įkvėpimo jiedu sėmėsi žvelgdami į kitus didžiuosius Niujorko dangoraižius. Jie didžiuojasi, jog teko garbė įnešti savo indėlį į miesto panoramą. Savo kategorijoje „Central Park Tower“ – bokštas iš stiklo ir plieno – yra pats aukščiausias pastatas pasaulyje. Jo aukštis – 472 metrai. Ankstesnis prieš kelerius metus kaimynystėje nustatytas rekordas – 425,5 metro.

Anthony Mannion, statybų kompanijos „Lendlease“ generalinio direktoriaus, teigimu, „Central Park Tower“ pastatymas yra neįtikėtina sėkmė. Ją pavyko pasiekti nepaisant visų sunkumų: oro kaprizų, stiprių vėjų ir techninių gedimų. Septyniuose apatiniuose pastato aukštuose įsikūręs „Nordstrom“ tinklo prekybos centras.

Dar trijuose aukštuose įsikurs įvairias paslaugas gyventojams teikiančios kompanijos, pavyzdžiui, sveikatingumo centras su dviem baseinais: vienas jų bus viduje, kitas – terasoje.

Čia įsikurs ir šventėms skirta salė. 100-ajame aukšte bus cigarų baras. Dangoraižyje yra 179 butai, kurių plotas – nuo 133 iki 1625 kvadratinių metrų. Pats pigiausias butas, esantis 33 aukšte, kainuoja 6,3 milijono dolerių (5,7 milijono eurų).

Pats brangiausias butas, įsikūręs 112 aukšte, kainuoja dešimt kartų daugiau. Analitikų manymu, butų kainos gali atbaidyti potencialius pirkėjus.

Kaip praneša specializuoti leidiniai, beveik pusė Milijardierių gatvėje esančio nekilnojamo turto yra neparduota. Numatoma, kad „Central Park Tower“ gyventojų lauks 2020 metais.

Rekomenduojame

Naujausi