Keičiantis įsitikinimams, vis daugiau japonų kūną puošia tatuiruotėmis (0)

462
REUTERS
2020 m. lapkričio 16 d. 11:10
Shodai Horiren pirmąją savo gyvenime tatuiruotę pasidarė prieš beveik tris dešimtmečius svečiuodamasi Australijoje. Dabar jos kūnas nuo galvos iki kojų išmargintais piešiniais, tatuiruotė puošia net ir skustą galvą, o pati Shodai – viena iš garsiausių šalies tatuiruočių meistrų.

Shodai Horiren priklauso vis augančiai japoniškų tatuiruočių gerbėjų bendruomenei, kovojančiai su giliai įsišaknijusiais su tatuiruotėmis susijusiais stereotipais bei tabu ir ant kūno kuriančiai spalvingus paveikslus, neretai vaizduojančius ir tradicines japonų legendas. Žmonės, kuriems tatuiruotės netgi užkerta kelią lankytis SPA, karštų srovių kurortuose, kai kuriuose paplūdimiuose, daugumoje sporto salių ir baseinų, viliasi, kad tatuiruoti sportininkai iš užsienio, praeitais metais atvykę į Pasaulio regbio čempionatą, o kitais metais susirinksiantys į Tokijo olimpines žaidynes, padės lengviau pakeisti neigiamą nuomonę apie tatuiruotus žmones.

Tatuiruotės Japonijoje daugiau nei 400 metų siejamos su nusikalstamu pasauliu, tokiais kūno piešiniais puošiasi jakudzos nariai. Pastarieji išsitatuiruodavo kone visą kūną, bet piešiniai baigdavosi prie kaklo ir plaštakų, kad juos būtų galima paslėpti po drabužiais.

Vakarietiškos roko muzikos populiarėjimas pradėjo po truputį gerinti tatuiruočių įvaizdį. Praeitų metų teismo sprendimas, kad tatuiruotės skirtos kūno puošybai ir tai nėra medicininė procedūra, padėjo aiškiai apibrėžti jų teisinį statusą ir galbūt netgi pažymėjo vertybinį lūžį – vis daugiau japonų kūno piešinius vertina palankiai.

Tatuiruočių entuziastai džiaugiasi bendryste ir noriai dalijasi dizaino paslaptimis bei idėjomis, vildamiesi, kad ateis diena, kai jų kūno puošmenos niekam nebekels neigiamų minčių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai