Kazachstane pradėtas kriminalinis tyrimas dėl sprogimų šaudmenų saugykloje (0)

263
REUTERS
2019 m. birželio 25 d. 16:01
Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokaevas antradienį paskelbė, kad pradėtas kriminalinis tyrimas dėl gaisro ir sprogimų dideliame šaudmenų sandėlyje, per kuriuos žuvo du ir buvo sužeisti dar 165 žmonės.

Pirmadienį šalies pietuose, Šymkento srityje esančiame Aryso mieste, šaudmenų sandėlyje kilus gaisrui sprogo ten saugoma amunicija, nurodė Gynybos ministerija. Buvo evakuota 40 tūkst. miesto gyventojų.

Filmuotoje medžiagoje matyti bėgantys žmonės, apgadintas turtas ir didžiuliai į dangų kylantys dūmų stulpai.
Šis incidentas yra rimtas išbandymas 66 metų K.-J. Tokaevui, išrinktam per birželio 9-osios balsavimą, kurį tarptautiniai stebėtojai kritikavo dėl „menkos pagarbos“ demokratijai.

Naujasis prezidentas yra ištikimas ilgamečio lyderio Nursultano Nazarbayevo sąjungininkas. 78 metų N. Nazarbayevas kovo mėnesį pribloškė kazachus atsistatydindamas iš prezidento posto, tačiau vis tiek manoma, kad jis bus tikrasis sprendimų priėmėjas šioje naftos turtingoje Centrinės Azijos valstybėje, turinčioje 18 mln. gyventojų.

Sprogimai šaudmenų sandėliuose Centrinėje Azijoje nėra neįprastas dalykas. Daug tokių saugyklų regione yra užsilikusios iš sovietinių laikų.

Naujausi