Kartu su naujuoju prezidentu į Baltuosius rūmus grįžta ir augintiniai (1)

997
REUTERS
2021 m. sausio 20 d. 13:27
Nuo šiandien Amerika turės naująjį prezidentą, o tai reiškia, kad naująjį šeimininką turės ir Baltieji rūmai.

Daug pirmųjų kartų atneš šis valdžios pasikeitimas: pirmą kartą kadenciją baigiantis prezidentas nedalyvaus naujojo inauguracijos ceremonijoje, pirmą kartą prisieks viceprezidentė moteris, be to - juodaodė, pirmą kartą minias žiūrovų dėl pandemijos pakeis simbolinės vėliavos Vašingtono nacionalinėje alėjoje.

Naujo prezidento era į Ameriką grąžins ir dar vieną tradiciją, kurią Trumpas buvo nutraukęs po pusantro šimto metų gyvavimo - Baltuosiuose rūmuose vėl apsigyvens keturkojai. Ne vienas - du! Major’as ir Champ’as.

Majoras yra vokiečių aviganis, pirmasis šios veislės gyventojas Baltuosiuose rūmuose. Prieglauda, iš kurios jis buvo paimtas, dabar skelbia - kad Majoras yra įrodymas, kad Amerikos svajonė yra prieinama net ir šuniui. Išties - jo valioje dabar bus net 7 hektarai laisvės.

Šunys - dažniausi Baltųjų rūmų gyventojai, tačiau prieš 100 metų prezidentas Calvinas Coolidge’as čia laikė ir meškėną.

Barackas Obama prezidentinės kampanijos metu keturkojų neturėjo, tačiau įžengęs į Baltuosius rūmus kartu priėme du šunis - abu buvo portugališkų vandens šunų veislės.

Statistika rodo, kad 2019-taisiais beveik septyniasdešimt procentų namų ūkių laikė gyvūnus, o karantininė izoliacija amerikiečius paskatino rinktis keturkojų draugiją dar stipriau.

Beje, naujieji Baltųjų rūmų šunys greitai gali sulaukti naujų draugų - Baidenai užsimena, kad planuoja įsigyti katiną.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai