Karantinas pirkėjus sugrąžino prie šviežio natūralaus maisto (2)

1124
REUTERS
2020 m. gegužės 21 d. 11:46
Remiantis pirminiais belgų mokslininkų atlikto vartojimo įpročių tyrimo rezultatais, karantino metu žmonės perka daugiau vaisių ir daržovių, mažiau iš anksto paruošto maisto, o tai reiškia, kad naujasis koronavirusas netiesiogiai paskatino žmones sveikiau maitintis.

Namuose ne savo noru priversti likti žmonės taip pat ėmė daugiau eksperimentuoti virtuvėje, išbandė galybę naujų produktų, išmoko pirkti mažiau maisto (ir liovėsi jį taip lengvai švaistę), atskleidė daugiau nei 11 tūkst. respondentų iš 11 šalių visame pasaulyje apklausos rezultatai.

Tyrimui Antverpeno universitete Belgijoje vadovavusi Charlotte De Backer sako, kad žmonės karantino metu dažniau renkasi sveiką maistą, valgo daugiau namuose gamintų patiekalų, vartoja daugiau vaisių ir daržovių, noriai bando naujus receptus.

Ekologiškų prekių parduotuvę Briuselyje dar 2017 metais atidariusi Aurelie Labarge sako, kad jos pajamos nuo kovo išaugo tris kartus, o už tai reikia dėkoti pasikeitusiai pirkėjų elgsenai – žmonės noriai perka sveikesnius produktus.

Pardavėjos nuomonei pritaria ir ekologiško ūkio savininkas Davidas Errera, kiekvienais metais savo 10 arų sklype užauginantis 15 tonų maisto produktų. Ūkininkas teigia manąs, kad klientai įsitikinę, jog žymiai lengviau kontroliuoti tai, kas arčiau namų, o ne kitoje pasaulio pusėje.

Belgijos ekologiško maisto internetinių parduotuvių tinklo „eFarmz“ įkūrėja Muriel Bernard buvo priversta beveik padvigubinti darbuotojų skaičių iki 25, nes šviežių produktų paklausa išaugo net kelis kartus.
Briuselyje gyvenantis Azerbaidžano pilietis Firene:
„Mano šeimoje atsikratėme po vidutiniškai trijų ar keturių kilogramų, nes atsisakėme įvairių nesveikų užkandžių, restoranų ir kavinių maisto, nebeužsisakome maisto į namus. Pradėjome gamintis patys. Taigi, pokyčiai akivaizdūs, tapome žymiai atidesni tam, ką valgome. Asmeniški aš sulieknėjau keturiais kilogramais ir labai tuo didžiuojuosi“.
Apklausa, internete vykusi nuo balandžio 17 iki gegužės 7 dienos, bus pratęsta dar 25 valstybėse. Galutinių rezultatų viliamasi sulaukti birželio gale.

Rekomenduojame

Naujausi